X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів з апострофом

Завантажити презентацію

Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів з апострофом

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів з апострофом Урок української мови 2 клас (за новою програмою)

Слайд 2

Слайд 3

«Відгадаймо загадку-акровірш!» А я такий же, як знак розділовий Простий і відомий шкільній дітворі. Оце лиш в словах української мови Сумлінно пишусь не внизу, а вгорі. Твердість вимови вчу позначати, Роздільно навчаю також читати. Ось спробуй писати слово «ім’я» – Факт, що зразу потрібним стану і я!

Слайд 4

Запиши букви, після яких може ставиться апостроф. д, г, б, п, в, л, ф, м, т, р

Слайд 5

Слайд 6

Це наймолодший знак нашого письма. З’явився в українській граматиці для позначення роздільної вимови. Назва знака взята з давньогрецької мови, що означає: кривий, зігнутий, повернутий. апостроф

Слайд 7

Вимовляйте слова правильно солов’ї під’їхати Сузір’я Лук’ян довір’я п’ють сім’я Як вимовляється приголосний звук перед апострофом?

Слайд 8

Малюнковий диктант “Асоціації” Сім’я, м’ята, м’ясо, п’ята, м’яч.

Слайд 9

Робота з підручником Вправа 2 Вправа 3

Слайд 10

Фізкультхвилинка

Слайд 11

Апостроф не пишеться дзвякнути, мавпячий, свято, Святослав, святкувати, духмяний, морквяний,тьмяний, цвях, медвяний, буряк, крякати, рябий, ряд, крюк, порятунок, рясний, гарячий, Рєпін, але:верб’я, торф’яний, черв’як

Слайд 12

МЕТРО - метрополітен (у французькій мові - столичний, у грецькій - головне місто) міська швидкісна електрична залізниця, що проходить переважно в тунелях, у деяких місцях виходить на поверхню землі або на мости; метро, підземка.

Слайд 13

Утвори за зразком слова з апострофом. солома – олово – дерево – риба – солома – солом’яний, олово – олов’яний, дерево – дерев’яний, риба – риб’ячий. Камінь – кам’яний,

Слайд 14

Вивчаємо нове слово СОЛОМ’ЯНИЙ

Слайд 15

Зроблений із соломи. Колір. Який легко можна порушити; нестійкий, неміцний. Солом'яний парубок — непривабливий, негарний. СОЛОМ'ЯНИЙ:

Слайд 16

Хто зимує в Африці? с о л о в ’ ї

Слайд 17

Солов’ї – [с о л о в й´і] – 6 б., 7 зв., 3 скл.,

Слайд 18

Поясни прислів’я та приказки. Поділи слова з апострофом для переносу. Пташка красна своїм пір’ям, а людина – своїм знанням. Без здоров'я нема щастя. Гірко поробиш — солодко з'їси. Пір’-ям, здо-ро-в'я, з'ї-си.

Слайд 19

Мовне диво. У якому слові є два апострофи? Тож бувають у мові дива! Це слівце інтригує недарма: На шість літер – апострофів два, Означає місцину над яром. Яке це слово? Над’яр’я

Слайд 20

«Лінгвістичний аукціон» Робота в малих групах (по 3 учнів у кожній). За хвилину записати якомога більше слів з апострофом.

Слайд 21

Самомоніторинг Я брав активну участь в роботі на уроці. Я вносив вдалі пропозиції, які врахував клас. Я надавав допомогу однокласникам. Я вдало узагальнював думки інших. Я давав повні відповіді на поставлені питання. Я дізнався багато нового.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова