Вправляння у самостійному складанні загадок
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема. Розширення уявлення про загадки. Загадування загадок. Вправляння у самостійному складанні загадок. Мета. Розширювати уявлення про загадки; вдосконалювати вміння загадувати загадки; вправляти у самостійному складанні загадок; розвивати мовлення учнів; творчі здібності; виховувати пізнавальний інтерес.
Привіт, друзі! Сьогодні ми завітали до вас на урок, щоб розповісти щось цікаве. Ви бажаєте дізнатись? Будьте уважні! Вперед!
Я вам нею натякаю, нею думати спонукаю, щоб кмітливий врахував, що я в неї приховав, вас морочачи навмисне, і тоді відгадка зблисне. Що це таке? Що це?
ЩО ТАКЕ ЗАГАДКА? Загадка — це народний твір, в первісний лад ще виник він, коли не вміли люди ще писати, а думати навчились, уміли міркувати. Слово «загадка» походить від гадати, що означає думати та міркувати. У загадках предмет не називають, а лиш описують його і натякають. Загадка вчить предмети зіставляти, ознаки найістотніші в них виділяти, знаходити в них схожість і відмінність та розвиває у дітей кмітливість. У загадках описують предмети, ознаки називають їхні та прикмети. (Вони ж у мові нашій найкращі у поетів), не називають лиш самих предметів. Кожне слово в загадці несе певну інформацію, допомагає розвивати фантазію. Предмет у загадці прямо не називається, пропонуються тільки окремі ознаки, дії, зіставлення, а той, хто хоче відгадати, має думати, порівнювати, зіставляти, робити певні припущення.
Зараз ми будемо загадувати загадки, а ви — відповідати. Влітку в шубі сірій, А зимою — в білій. Вуха довгі, косий зір — Відгадайте, що за звір?
Хоч звірина ця мала, Хвіст у неї, як мітла. Вуха гострі, наче стрілки, У скакухи — ... Така загадка
То зів'ється у клубок, То розправить спинку, Ніс — як чорний п'ятачок, Очі — намистинки. Наступне
Скочила в мішок до мами, Як скінчила жваву гру. Понесе в мішку додому Мама доню — ... А таку?
Гарні загадки ми вам приготували? А чи хочете ви навчитися складати загадки? А ми вам в цьому допоможемо.
Добір ознак Лисичка ( яка?) руденька, пухнаста, з гострою мордочкою… Добір дій Лисичка (що робить?)живе в лісі, полює на маленьких тварин… Добір порівнянь, зіставлень Руденька, але не білка, пухнаста, але …, живе в лісі, але не …
Молодці! Гарно попрацювали! А що ми робили сьогодні на уроці? Що вам сподобалось найбільше? Чого ви навчились?
- Діти, сьогодні на уроці ми з вами вчилися складати загадки, спробуйте самостійно вдома скласти свою загадку про шкільні речі. Завдання для допитливих
Схожі презентації
Категорії