X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тире між підметом і присудком як необхідна частина

Завантажити презентацію

Тире між підметом і присудком як необхідна частина

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Простий і складений (іменний та дієслівний) присудок

Слайд 2

(Золотий) осені; (перший) ластівкою; на високій (береза); знати (історія); любити (Вітчизна); знайомство з (учень). Утворити з поданих слів слово-сполучення, визначити головні та залежні слова

Слайд 3

Записати речення, вставивши пропущені слова. Що ... , те й ... . Літо на зиму ... . Восени й горобець ... . Зима ... , де літував. Слова для довідок: посіяти, запитати, багатий, жати, працювати, позичати, багатий.

Слайд 4

Слайд 5

Визначити в поданих реченнях головні члени Листопад… Осінь розгорнула над містом сірий мокрий покров. Гострі вітри гнули гілля каштанів й зривали з них останній лист. У вибоїнах асфальту стояли калюжі.

Слайд 6

Осінь – красива пора року. Осінній день короткий. Лелека - символ батьківщини. Д О С Л І Д Ж Е Н Н Я :

Слайд 7

Зустрів Присудок Підмета і каже йому: - На скільки питань ти можеш відповісти? - На два: хто? що? - А я аж на п'ять! Послухай! Це я забезпечую тобі повну характеристику: 1) Що ти робиш? 2)Що з тобою робиться? 3) Який ти є? 4)Хто ти є? 5) Що ти є?

Слайд 8

Типи присудка Виражається Приклади Простий дієслівний Одним дієсловом Фразеологізмом Потемніло море. Він зуби з’їв на цьому Складений дієслівний 1. Допоміжними дієсловами (стати, почати, могти, хотіти, намагатися, продовжувати, бажати, вміти, збиратися, намірятися, перестати…) + інфінітив; 2. Короткими прикметниками (певен, ладен, згоден, рад, готов, годен, повинен…) + інфінітив; 3.Присудковими прислівниками (треба, можна, доцільно, необхідно…) + інфінітив. 1. Можна переконатися одразу. 2. Ми змушені були повернутися пішки. Складений іменний Дієсловом-зв’язкою (бути, становити, являти собою, здаватися, називатися, вважатися, залишатися, опинятися..) + іменна частина (іменник, прикметник, числівник, займенник, дієприкметник, інфінітив ) І зробився я знову незримий. Лиш боротись – значить жить. Жити – Вітчизні служити. Книга – джерело знань.

Слайд 9

Посварились якось Підмет із Присудком. - Ти одягаєш часто мою маску,- сказав Підмет,- а мені це не подобається. Присудок образився: - Звідки ти взяв? Коли це буває? - Коли і ти іменник, і я іменник. Спробуй розібратися, хто є хто. А я не хочу бути тобою. - Нащо мені твоя маска іменника? Я й сам можу бути іменником. Довго б сварилися Підмет із Присудком, та раптом з'явився розділовий знак на ім'я Тире. -Я помирю вас,- сказав він,- стану між вами, і ніхто вже вас не сплутає. З того часу і стоїть пан Тире між підметом-іменником і присудком-іменником, якщо між ними немає дієслова-зв'язки “ Є ”. А між підметом-іменником і присудком-прикметником не хоче стояти, бо вони й так не сваряться.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Осінній дощик в шибку стукотить Домашнє завдання (диференційований вибір): 1.Написати твір-мініатюру або вірш на одну з тем : Що за диво — осіння палітра! Намалюємо осінь словами… Осінній дощ. У свою роботу введіть речення, в яких між підметом і присудком треба поставити тире. 2. Випишіть із художньої літератури осінній пейзаж (10 речень), підкресліть граматичну основу в реченнях.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська мова