X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Спількореневі слова

Завантажити презентацію

Спількореневі слова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Добір спільнокореневих слів, що належать до різних частин мови Українська мова 2 клас

Слайд 2

Перевірка домашнього завдання (вправа 60) Прочитайте, як ви замінили кожний вислів одним словом. (Служити, косити, рибалити, дарувати, лікуватися, голосувати) Назвіть корені у споріднених словах. Як ви поділили для переносу слова нести і здіймати? Що називають коренем? Які слова є спільнокореневими? Як правильно визначити корінь?

Слайд 3

Хвилинка чистопису Ол ов яч листячко Доберіть слова з цими буквосполученнями. Назвіть споріднені слова до слова морячка. Визначте в них корінь

Слайд 4

Колективна робота (вправа 61) До поданих назв дій доберіть назви предметів та назви ознак. Запишіть за зразком і визначте корені слів.

Слайд 5

Розуміти — розум, розумний; теплішати — тепло, теплий; світити — світло, світлий; зеленіти — зелень, зелений)

Слайд 6

Коментоване письмо (вправа 62) Прочитайте. Виділені слова замініть спільнокореневими і запишіть. Визначте корені слів.

Слайд 7

Робота з віршем (вправа 63) Прочитайте вірш й знайдіть слова — назви дій. Як ви розумієте значення цих слів? Випишіть парами спільнокореневі слова. До яких слів у вірші немає спільнокореневих? Назви ще яких місяців можна пояснити за допомогою споріднених слів?

Слайд 8

Гра «Зниклі місяці» (вправа 64) Візьміть заготовки, які лежать у вас на партах, і допишіть корені слів так, щоб утворилися назви місяців. Яких місяців серед записаних немає? (Лютий, листопад) Який місяць зиму починає, а який — кінчає? Запишіть відповідь за схемою Грудень____ ____, ______ ______ .

Слайд 9

Самостійна робота (вправа 65) Яка відмінність у значенні слів лівого і правого стовпчиків? Спишіть і позначте у словах корінь.

Слайд 10

Колективна робота (вправа 66) До поданих слів — назв предметів допишіть спільнокореневі слова — назви дій та назви ознак. З яким словом — назвою предмета можна сполучити всі три назви ознак? Що ви можете розказати про розповідні, питальні й спонукальні речення

Слайд 11

Творча самостійна робота Добери до іменників спільнокореневі прикметники і дієслова. Запиши за зразком. Дзвін — дзвінкий — дзвенить дружба — …. — ... старість — ... — молодь — ... —

Слайд 12

Колективна робота (вправа 68) Тополя — це рослина, яка символізує Україну. А які ще символи нашої держави ви знаєте? Про інші народні символи України ви дізнаєтесь у ході виконання домашньої вправи. Пам'ятайте, що наше ставлення до них повинне бути шанобливим.

Слайд 13

Робота з віршем (вправа 70) Вивчіть вірш напам'ять. Правильно запишіть слово, в якому пропущено букву. Доберіть до нього спільнокореневі слова, що відповідають на питання Хто? Який?

Слайд 14

Словничок Дитина - людина, яка не досягла дорослого віку.

Слайд 15

Підсумок уроку Що називається коренем слів? Які слова є спорідненими до слова праця? Визначте в них корінь. Які символи України ви знаєте? Що ви пригадали сьогодні про розповідні, питальні та спонукальні речення?

Слайд 16

Домашнє завдання Вправа 71. Зверніть особливу увагу на рослини - символи України.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова