X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Подорож країною «Морфологія»

Завантажити презентацію

Подорож країною «Морфологія»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Мета : сформувати вміння відмінювати іменники ІІІ відміни; удосконалити вміння правильного вживання і написання іменників у непрямих відмінках.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Українська поетеса

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

подовження приголосних в іменниках ІІІ відміни Якщо у Н.в. основа іменника закінчується на один приголосний звук, то в Ор. в. перед закінченням «ю» подовження приголосних відбувається; приклад : сіль – сіллю 2) Якщо у Н.в. основа іменника закінчується на два різні приголосні звуки, то в Ор.в. перед закінченням «ю» подовження не відбувається; приклад : радість – радістю 3) Якщо у Н.в. основа іменника закінчується на букви, що позначають звуки [б,п,м,в,ф] та [р], то в Ор.в. перед закінченням «ю» ставимо апостроф; приклад : любов – любов’ю

Слайд 14

Українська співачка

Слайд 15

Слайд 16

Співає Ніна Матвієнко. Вона вражає своєю одвертіст…ю, закоханіст…ю в пісню, рідну мову. Голос її, сильний, душевний, діє на слухача своєю щиріст…ю. Гучні оплески слухачів свідчать про «любов з першого погляду». Народна пісня звучить легко, неначе ніжність весни, лагідність матері.

Слайд 17

Картка за орфограмою “ Подвоєні літери перед закінченням орудного відмінка однини іменників ІІІ відміни “, вправа 300 на вибір: Скласти діалог на тему: “Видатні жінки України”

Слайд 18

Слайд 19

Чого я навчився на уроці ? Що було мені цікавим і чому ? Які завдання я виконував залюбки ? Чи задоволений ти собою ?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова