X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПИСЬМОВИЙ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ РОЗПОВІДНОГО ТЕКСТУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ МІСЦЕВОСТІ В ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ

Завантажити презентацію

ПИСЬМОВИЙ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ РОЗПОВІДНОГО ТЕКСТУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ МІСЦЕВОСТІ В ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПИСЬМОВИЙ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ РОЗПОВІДНОГО ТЕКСТУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ МІСЦЕВОСТІ В ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Робота за змістом і структурою тексту 1.Довести належність висловлювання до художнього стилю, наводячи приклади з тексту. 2.Якою ви уявили дівчину, про яку йдеться у тексті? Описати її. 3.Якою ви уявили місцевість, описану письменником? За допомогою яких художніх засобів йому вдалося це зробити? Навести приклади з тексту. 4.Які типи мовлення поєднано у висловлюванні? 5.На які частини можна поділити текст? 6.Зробити тематичні виписки і самостійно скласти складний план.

Слайд 3

Мовностилістичний аналіз тексту 1.Дібрати означення, що використовуються в описі місцевості. 2.Записати порівняння і з’ясувати їх роль в описі місцевості. 3.Пояснити лексичне значення слів жевріти, яр, хутір, стерня, марища, дукачі (за тлумачним словником або контекстом). 4.Виписати слова з подвоєнням і подовженням літер і прокоментувати їх правопис.

Слайд 4

Підготовка чорнового варіанта переказу, його редагування з використанням пам’ятки Як написати стислий переказ розповідного тексту з елементами опису місцевості в художньому стилі 1.Прочитати або прослухати текст, який необхідно переказати стисло. 2.Визначити тему й основну думку висловлювання. 3.Вдуматися в тему, пропоновану для стислого переказу. 4.Виділити з тексту основну інформацію. 5.Продумати композицію переказу, тип мовлення. 6.Зробити тематичні виписки. 7.Самостійно скласти план переказу. 8.Виписати художні засоби, що допомагають авторові описати місцевість. 9.Дібрати слова та речення для зв’язку частин тексту.

Слайд 5

Домашнє завдання Завершити розпочату на уроці роботу щодо письмового оформлення переказу.

Слайд 6

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2011 Джерела: 1.Нікішина Т. В. Усі дидактичні матеріали з української мови у 8 класі. — Х.: Вид. група «Основа», 2008. — 224 с. 2.Омельчук С. А., Ляшкевич А. І. Усі уроки української мови у 8 класі / упор. С. А. Омельчук / С. А. Омельчук, А. І. Ляшкевич — Х.: Вид. група «Основа», 2009. — 331 с. 3.Омельчук С. А. Сучасний урок української мови у 8 класі / уклад. С. А. Омельчук / С. А. Омельчук, А. Ф. Соломахін, М. В. Чаловська — Х.: Вид. група «Основа», 2008. — 200, с. 4.Федоренко В. Л. Мовні цікавинки. Нестандартні дидактичні матеріали. — Х.:Вид. група «Основа», 2006. — 320 с.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська мова