X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Не з прикметниками

Завантажити презентацію

Не з прикметниками

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Написання не з прикметниками

Слайд 2

Написання не з прикметниками Мета: поглибити знання учнів про написання не з прикметниками, формувати вміння знаходити в словах орфо- граму “не з прикметником”, удосконалювати орфографічні навички учнів, збагачувати їх словниковий запас, розвивати усну та письмову мову, виховувати любов до рідного слова.

Слайд 3

Самостійна робота Київ, Полтава, Ужгород, Чернігів, Сімферополь, Львів, Суми, сусід, завод, козак, Кавказ, дивак, армія, склад, Норвегія, Бахмач, Овруч, Прилуки, Угорщина, Німеччина, село. 2) Від поданих слів утворити прикметники. Туман, лиман, страх, пісок, сокіл, височінь, змій, перепел, день, ціна, правило, сон. Від наведених іменників утворити за допомогою суфіксів -ськ(ий), -цьк(ий), -зьк(ий) відповідні прикметники.

Слайд 4

Перевір себе 1) Київський, Полтавський, Ужгородський, Чернігівський, Сімферопольський, Львівський, Сумський, сусідський, заводський, козацький, Кавказький, дивацький, армійський, складський, Норвезький, Бахмацький, Овруцький, Прилуцький, Угорський, Німецький, сільський. 2) Туманний, лиманський, страшний, пісочний, соколиний, височенний, зміїний, перепелиний, денний, цінний, правильний, сонний. Я – молодець!

Слайд 5

Коментоване письмо Прочитайте текст. Випишіть підкреслені слова та поясніть їх правопис. Які ще частини мови з не є в цьому тексті? Кузен Бенедикт ніколи не знав, куди подіти свої довгі руки й довжелезні ноги, не міг дати собі ради навіть у найбуденніших життєвих справах. Він не був обтяжливим для інших, але якось так виходило, що він зв'язував усіх довкола й самого себе своєю незграбністю. Невибагливий, невимогливий – аж забував навіть поїсти й попити…(Ж.Верн).

Слайд 6

Написання не з прикметниками

Слайд 7

Завдання для взаємоперевірки До наведених слів дібрати синоніми, пояснити правопис прикметників із не. Пояснити лексичне значення слова не/чулий. Не/яскравий, не/реальний, не/звичайний, не/широкий, не/довгий, не/цікавий, не/чемний, не/чулий.

Слайд 8

Перевір себе Темний, блідий короткий вигаданий нудний особливий грубий вузький байдужий Нечулий, -а, -е. 1.Який погано сприймає зовнішні фізичні подразнення і т. ін. 2.Позбавлений чуйності, душевності; байдужий, бездушний. Я – молодець!

Слайд 9

Завдання для самоперевірки Дібрати до наведених далі слів синонімічні з не. Пояснити їх правопис. Безмежний, різний, добрий, вірний, суворий, мовчазний, сумний.

Слайд 10

Перевір себе Неосяжний Неоднаковий Незлий Незрадливий Нещадний Небалакучий Невеселий Я – молодець!

Слайд 11

Творча робота Скласти речення із такими протиставленнями: - не легка, а складна справа; - не яскраві, а тьмяні фарби; - не вітряна, а затишна погода.

Слайд 12

Підкреслити члени речення. Кияни вважають Оранту “Непорушною стіною”, покровителькою та захисницею міста.

Слайд 13

Домашнє завдання &45, впр. 416. Бажаю успіхів!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова