X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Написання рядкової букви «а». Звуковий аналіз слів

Завантажити презентацію

Написання рядкової букви «а». Звуковий аналіз слів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

2013-2014 н. р. Презентацію підготувала вчитель – методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна

Слайд 2

Розгляньте малюнки, промовте слова. Який звук зустрічається у кожному слові? Який це звук: голосний чи приголосний? Доведіть. Гра «Визнач спільний звук» Вправа на визначення місця звука [а] в словах (на початку, в середині, у кінці).

Слайд 3

Складання звукових моделей Який малюнок зайвий? Чому? Зайва айстра, бо це — квітка, а жаба, жирафа, черепаха, акула — тварини. Учні складають звукові моделі слів — назв тварин. Учитель знімає відповідні малюнки з дошки.

Слайд 4

Айстри Айстри ранком сумували, Що дощі на них не впали. Алла айстри поливала, Щоб вони не сумували.

Слайд 5

Складо-звуковий аналіз слова «айстра» Назвіть предмет, зображення якого залишилося на дошці, вголос. Скільки складів у цьому слові? Назвіть наголошений склад. Скільки голосних у слові «айстра»? Скільки приголосних?

Слайд 6

Хвилинка-цікавинка

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Гра «Впіймай звук [а]» Слухайте уважно вірш про айстру. Коли почуєте слово зі звуком [а], плесніть у долоні. Назвіть усі слова, в яких зустрічався звук [а]. Перевірте свою роботу. Алла Асю запитала: Де ти айстри взяла? А он там, у нас в саду. Скільки хочеш я нарву!

Слайд 11

Робота за малюнком у зошиті (с. 14) Розгляньте малюнок. Хто вирощує айстри? Дайте дівчинці ім'я, щоб починалося з «А». Аня, Алла, Аліна, Ася, Анжела, Аліса, Ада, Анфіса, Анастасія, Антоніна. Придумайте речення за малюнком і графічною схемою. Аліна вирощує айстри. Виросли красиві айстри. Аліна милується айстрами. Аліна доглядає айстри.

Слайд 12

Ознайомлення з рядковою писаною буквою «а» Якою буквою позначається звук [а]? Покажіть на картках друковані малу і велику літери «а», «А». Чим вони відрізняються? Крім друкованої є писані (рукописні) букви. Сьогодні ми будемо вчитися писати малу букву «а». Розгляньте малі друковану і рукописну літери «а». Що в них подібне? Чим відрізняються?

Слайд 13

Повторення правил письма і назв ліній зошита Написання рядкової букви «а». Пояснення вчителя. Написання букви на дошці вчителем. Учні «обводять» у повітрі елементи букви «а», потім обводять зразки елементів і пишуть у першому рядку зошита. У другому рядку обводять букви під рахунок вчителя і-раз-і, два-і.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Фізхвилина “Юний капітан”

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Самостійне написання букви. Аналіз власної роботи. Діти самостійно пишуть букву «а» у третьому рядку зошита. Учитель нагадує, що відстань між буквами повинна бути однакова. За рядкову лінію, а також за поле виходити не можна. Після закінчення роботи у рядку, діти аналізують свою роботу, обирають найкращу букву і «присвоюють» їй звання Королеви, малюють над нею корону.

Слайд 39

Слайд 40

Написання буквосполучення «аа» Буквосполучення «аа» пишеться відривно. Місце поєднання — середина рядка. Закінчуючи написання другого елемента першої букви, учень зупиняє руку, відриває від паперу і пише наступну букву.

Слайд 41

Самостійна робота в останньому рядку зошита Доповнення звукової схеми слова «автобус». Обведення і розфарбовування малюнків.

Слайд 42

АНТИЛОПИ Антилопи в зоопарку Хочуть сонця і весни. Їм в гарячі дні не жарко, Бо із Африки вони.

Слайд 43

Підсумок уроку Яку букву ви вчилися писати? Який звук вона позначає? З яких елементів складається? Що нового дізналися на уроці?

Слайд 44

Шаблон: Головач М.В. С.Г. Заброцька, І.Р.Дунець. Уроки навчання грамоти, 1 клас

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова