Написання прислівників разом і через дефіс
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Прислівники означають ознаку дії, предмета чи іншої ознаки. Усі прислівники мають ступені порівняння. Складена форма вищого ступеня порівняння твориться за допомогою суфіксів -ш-,-іш-. Один із способів творення прислівників – складання основ. У слові весело о є закінченням. У наголошених суфіксах пишемо нн. Прислівники творяться від прикметників. Прислівники в реченні виступають означенням. Прислівник- це службова частина мови, яка не має закінчення. Не з прислівниками пишемо завжди окремо У кінці прислівників пишемо и
Ознайомитися з особливостями написання прислівників разом і через дефіс. Навчитися правильному правопису прислівників. Пояснювати написання прислівників за допомогою орфографічних правил. Знаходити й виправляти помилки у правописі прислівників.
Міська рада Міська рада розміщена у великому будинку, який у 2 пол. ХІХ ст. збудував багатий купець Золотарьов . Пізніше тут містилися громадські збори. І сьогодні, як і багато років тому,тут вирішуються важливі питання життєдіяльності міста, розвитку його найрізноманітніших сфер.
Написання прислівників через дефіс Приклади Утворені за допомогою префіксів будь-, казна-, хтозна- Будь-де, казна-як, хтозна-коли Суфіксів -небудь, - таки, -то де-небудь, де-таки, якось-то, як-от префікса по- та суфіксів -е, -и, -ому, -ему,(-єму) по-перше, по-київськи, по-українському, по- моєму Повторення слів однакових чи близьких за смислом ледве-ледве, часто-густо, давним-давно, віч-на-віч Написання прислівників разом Якщо прислівники мають суфікси:-о, -е, -и, -ки,-у(ю),-а(я),-і занадто, вперше, навіки, безвісти, зверху, скраю, звечора, зрання, нарівні Утворені злиттям основ слів Ліворуч, горілиць, босоніж, мимоїздом, водносталь
Назавжди, плечем до плеча, спочатку, наодинці, тишком-нишком, вранці, день у день, врешті-решт, спрадавна (довідка: перш за все, повік-віків, навіки-віків, пліч-о-пліч, передусім, навіки вічні, стиха-помаленьку, віч-на-віч, сам-на-сам, вдосвіта, рано-вранці, на самоті, кінець-кінцем, день при дні, повсякчас,повсякдень)
Стрітенський собор Закладено на Базарній площі в 1883 р. вартістю 60 тис. рублів золотом. Значну частину коштів на будівництво храму пожертвував міський голова І.В.Дєдін. Збудований у 1889 р. для увічнення пам яті убитого імператора Олександра ІІ. У 1929 р. 60 мешканців міста визнали за необхідне відібрати Стрітенський собор у громади віруючих для використання його під музей та книгозбірню. У 1930 р. там була створена краєзнавча експозиція та фондосховище. У 1941 р. під час окупації міста німцями. Собор був відкритий для віруючих, а в 1960 р. знову переданий під музей. Нині приміщення храму передано Густинському Свято-Троїцькому монастирю.
Диктант з таємницею Тишком /нишком, ось/ось, мимо/хіть, де/не/де, імо/вірно, от/таки, будь/як, сило/міць, рано/вранці, аби/то Разом Через дефіс Мимохіть Імовірно Силоміць Тишком – нишком Ось-ось Де-не-де От-таки Будь-як Рано-вранці Аби-то
Співати (італійський); визнати (чесний); пояснити (батьківський); прибрати (хазяйський); написано (дитячий); думати (свій); попросити (добрий); захищати (геройський) одягнутися (модний); працювати (новий)
Спасо – Преображенський собор Собор було закладено в 1705 р. на місці колишньої дерев яної із солом яним дахом церкви Спаса. У 1714 році указом царя Петра І полковником Прилуцьким було призначено Гната Галагана. Коштом нового урядовця та його дружини Олени було й завершено будівництво собору та дзвіниці. Зразком був Троїцький собор Густинського монастиря – неперевершений шедевр українського бароко. Будівничі не скопіювали бездумно визначну пам ятку, а звели по-своєму, з власного розсуду, оригінальну й монументальну споруду, яка й нині викликає захоплення в усіх, хто її споглядає. Спасо-Преображенська церква діяла як парафіяльна, а в 1930 році, знівечена й напівзруйнована, була закрита. Після декількох етапів реставраційних робіт церква в 1991 році була освячена соборною й прийняла перших віруючих.
У (зима), в (літо), з (бік), на (зустріч), о (північ), у (гора), на (сила), в (ручний), на (четверо), в (ранок), на (двоє), на (швидкий), над (вечір), с (повний), с (перший), до (низ), з (легкий), по (рука), в (другий).
Краєзнавчий музей Прилуцький краєзнавчий музей є одним з найстаріших в Україні. У його стінах зібрані археологічні, природничі, етнографічні та мистецькі пам ятки Прилуччини, які розповідають про багатовікову історію Приудайської землі, про її чарівну природу, про видатних українців та їх життя. З 1927 року професор В.І. Маслов створив у Прилуках один із кращих на той час музеїв в Україні. У ньому зібрана надзвичайно велика книгозбірня сучасної та стародавньої літератури з багатьох галузей культури, мистецтва та науки. З 2006 році музей став розміщуватися в будинку колишнього міського голови М. І. Кисловського, побудованого наприкінці ХІХ ст. у стилі модерн. Усі роботи з його реконструкції та ремонту здійснені коштом Почесного громадянина Прилук Ю. Коптєва.
Церква Іоанна Предтечі У 1708-1709 рр. прилуцький полковник Дмитро Горленко на свої кошти побудував дерев яну Іоанно-Дмитрівську церкву. Вона містилася неподалік від Київської брами на так званих Квашинцях.Церква проіснувала майже 70 років, а потім на її місці була збудована нова церква також в ім¢я Іоанна Предтечі та Св. Дмитра. У 1865 р. відбулося урочисте освячення нової кам¢яної церкви, яка була закрита в 1930 році. Тут розміщувалися військові склади 224 стрілецького полку, пізніша рукавична фабрика, пожежна охорона, склад міського управління торгівлі. З 1993 року була передана віруючим православної церви. У 1996 – 2001 році повністю відреставрована й освячена.
Міський будинок культури Велику театральну споруду розпочали будувати наприкінці ХІХ – ХХ ст. на власні кошти прилуцький міщанин Бродський та його компаньйон, яка не була завершена через їх банкрутство. У 1934 - 1948 рр. у будинку містився український музично-драматичний театр, а пізніше тут створено МБК. Протягом 1989 -1995 рр. проведено оздоблювальні роботи фасаду й зали, забезпечено сучасним сценічним обладнанням, театральним освітленням, кришталевими люстрами. У 2008 р. біля Будинку культури була облаштована Театральна площа й установлено пам¢ятник відомому актору М. Ф. Яковченку. Сьогодні МБК – це провідний центр культури та дозвілля в місті, що забезпечує навчально – масову роботу всіх верств населення. Красива й зручна споруда входить до десятки найкращих в Україні
Церква трьох Святителів Збудована коштом прилуцького міщанина Андрія Кондюха на честь полковника Петра Дорошенка. У 1752 р. стару церкву було розібрано, на її місці прилуцький полковник Гнат Галаган та сотник полкової сотні Андрій Гуленко спорудили нову дерев яну. У ХVІІІ ст. тут була церковноприходська школа, а на поч.. ХХ ст. – однокласна жіноча церковнопарафіяльна. У 1862 р. Трьохсвятительська церква за кількістю парафіян займала перше місце в Прилуках та друге серед усіх міських церков Полтавської губернії. У сучасному вигляді церква побудована в 1879 р.
Під час уроку я… дізнався (лася) повторив (ла) навчився (лася) зрозумів (ла) труднощі відчув (ла) мене захопило я не вмів(ла), а тепер
Вивчити § 33 на стор. 212-213; виконати вправи 392, 394. Група А – зробити синтаксичний розбір 1-го речення
Схожі презентації
Категорії