X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іменник. Правопис. Велика буква і лапки в іменниках. Голосні у відмінкових закінченнях іменників. Апостроф

Завантажити презентацію

Іменник. Правопис. Велика буква і лапки в іменниках. Голосні у відмінкових закінченнях іменників. Апостроф

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Частини мови. Іменник. Правопис. Велика буква і лапки в іменниках. Голосні у відмінкових закінченнях іменників. Апостроф   5 клас

Слайд 2

►  Прочитайте уривок із вірша Расула Гамзатова. Які слова збентежили вашу душу? Говори, говори нею ти І чаруй мене знову і знову.         Розумію я з кожних п'яти           Троє слів української мови.       Чую мови барвистий розмай, Щиро радуюсь кожному слову. Говори мені, серце втішай — Чути хочу чаруючу мову.

Слайд 3

Перевірка домашнього завдання Назвіть предмети, що знаходяться у вашому кабінеті української мови. До якої частини мови належать ці слова?

Слайд 4

Бесіда Які частини мови ви вивчали в початковій школі? Що називається іменником? Які іменники пишемо з великої букви? Як змінюються іменники?

Слайд 5

Тренувальні та творчі вправи

Слайд 6

Доберіть власні іменники до запропонованих загальних, складіть із ними два-три речення й запишіть. Розкажіть правило про вживання великої букви і лапок у власних назвах. Письменник .... поет ..., артист ..., художник ..., учений .... співак ..., місто ..., село ..., гори .... річка .... острів ..., країна ..., фірма ..., кінофільм ..., магазин .... художній твір ....

Слайд 7

Спишіть речення, ставлячи у відповідному відмінку іменники, що в дужках. Бережи хліб. У кожному (зернятко), у кожній (крихта) хліба — не тільки праця твоїх (батьки), а й метал, зварений (сталевар), нафта, здобута з (глибина) землі, розум (конструктори) і праця (робітники), які створили машини для сільського (господарство) (В. СухомлинськиІЇ).

Слайд 8

Перепишіть текст у формі вірша. Прочитайте його виразно. Визначте відмінки всіх іменників. Поясніть вживання великої літери. МОЄ ДИТИНСТВО У дитинстві я на Полтавщині жив, на березі річки Берестової. Ясне звучання тиші степової в моїй душі живе з тих давніх днів... Чому я так ці землі полюбив? За що вони моєму серцю милі? Чом будять жаль ці подуби похилі, притулок тихий диких голубів? Хати в садках, і вулиця в пилу, гарячому, рожевому, виткому. Чом ви мені у надвечірню втому ввижаєтесь крізь півпрозору млу? Тут я родився. Хлопчиком малим в оцих садах ріс, як трава в підтинні. Тим не забуло серце ще й понині, що тут стояв мого дитинства дім (За Л. Первомайським).

Слайд 9

►  Допишіть слова-іменники, у яких пишемо апостроф. Мяч, вюн, бурян, верхівя.

Слайд 10

Запишіть речення. Виділіть закінчення в кожному іменнику. З допомогою словника визначте значення виділеного слова. Хто в темряву дивиться, той од світла кривиться (Нар. те.). Благословенна ти, країно, зелена, світла полонино, флояри і трембіти звук (М. Рильський). Світе тихий, краю милий, моя Україно (Т. Шевченко).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова