X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
2-4 класи. Загадки. Мовні загадки

Завантажити презентацію

2-4 класи. Загадки. Мовні загадки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготувала вчитель – методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна

Слайд 2

Якщо до жарту ви готові,  назвіть, кмітливі дітлахи,  ті два займенники у мові,  що можуть зіпсувать шляхи.  Які це займенники?                                    

Слайд 3

Із двох складів я даю іменник  (в твоїй правиці розгадки нитка):  склад перший - частка, другий - прийменник,  а разом буде рибальська сітка.  Який це іменник?   

Слайд 4

А хто з вас, діти, відгадає,  як будь-хто, перш ніж їстиме,  трьома займенниками має  зробити руки чистими?                                  

Слайд 5

Вказівний простий займенник цей  повтори в жіночім роді двічі -  й стане він привабливою річчю,  забавкою для малих дітей.  Що це?                                     

Слайд 6

Я іменник і вживаюсь тільки в множині, -  а закінчення ви, друзі, замініть мені -  стану травкою, що сохла у погожі дні,  і вживатимусь відтоді тільки в однині.  Який я іменник? 

Слайд 7

Хто слово цікаве мені наведе?  Нехай обізветься кмітлива душа.  В цім слові - подвоєна літера Д  і в ньому ж - подвоєна літера Ш.                                   

Слайд 8

Двічі повторив Панько Вареник  український вказівний займенник  і здивовано гукнув до друга:  "Це ж так зветься африканська муха!"  Яка назва цієї мухи? 

Слайд 9

Тож бувають у мові дива!  Це слівце інтригує недаром:  на шість літер - апострофів два,  означає місцину над яром.  Яке це слово? 

Слайд 10

Вживаюся я тільки в однині -  коротке слово з невеселим змістом.  Додайте літеру - і в множині  одразу стану слобожанським містом.  Який я іменник? 

Слайд 11

А хто порадує мене -  скажіть мені, будь ласка:  в якому слові частка не -  підсилювальна частка?                                   

Слайд 12

напівправда - напівбрехня, напівсвітлий - напівтемний, напівсолодкий - напівгіркий Префікса можливості безмежні.  Пари слів, що змістом протилежні, префікс може в значеннях зрівняти. Але що там довго мізкувати? Префікса до слів додаймо з вами - різні стануть означать те саме; Що це за префікс? 

Слайд 13

Нумо трішечки напруги, ось вам і подробиці: перше тут - предмет, а друге що з предметом робиться. Як би речення словами  не були заклечані, досить легко ми їх з вами визначимо в реченні. Хто вони?   

Слайд 14

Дієслово, не в'яжеться з рухом. Його змісту не знать просто сором: як без префікса - сприйметься слухом, а як з префіксом - сприйметься зором. Яке це дієслово?   

Слайд 15

Я вам нею натякаю,  нею думать спонукаю,  щоб кмітливий врахував,  що я нею приховав,  вас морочачи навмисне,  і тоді відгадка зблисне.  Що це таке?                                  

Слайд 16

Оформлення презентації: ресурси Інтернету. Шаблон: Головач М. И. Загадки: http://zagadki.at.ua/publ/0-5

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова