X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЗМІСТ І ХУДОЖНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЕЗІЇ М. ВОРОНОГО. МОТИВ НЕОБХІДНОСТІ ДЛЯ ПОЕТА БУТИ «ЦІЛИМ ЧОЛОВІКОМ» У ВІРШІ «ІВАНОВІ ФРАНКОВІ». «БЛАКИТНА ПАННА»

Завантажити презентацію

ЗМІСТ І ХУДОЖНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЕЗІЇ М. ВОРОНОГО. МОТИВ НЕОБХІДНОСТІ ДЛЯ ПОЕТА БУТИ «ЦІЛИМ ЧОЛОВІКОМ» У ВІРШІ «ІВАНОВІ ФРАНКОВІ». «БЛАКИТНА ПАННА»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЗМІСТ І ХУДОЖНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЕЗІЇ М. ВОРОНОГО. МОТИВ НЕОБХІДНОСТІ ДЛЯ ПОЕТА БУТИ «ЦІЛИМ ЧОЛОВІКОМ» У ВІРШІ «ІВАНОВІ ФРАНКОВІ». «БЛАКИТНА ПАННА» — ЄДНІСТЬ КРАСИ ПРИРОДИ Й МИСТЕЦТВА. УЗАГАЛЬНЕНО-ІДЕАЛІЗОВАНИЙ ЖІНОЧИЙ ОБРАЗ У ВІРШІ «ІНФАНТА»

Слайд 2

Її я славлю і хвалю, і кожну їй хвилину готов оддать я без жалю! Мій друже, я красу люблю — як рідну Україну! М. Вороний

Слайд 3

Висвітліть життєвий шлях М. Вороного в соціальному й культурному контексті української дійсності перших десятиріч ХХ ст. Чим була зумовлена відозва Вороного до українських письменників, які ідеї в ній проголошувались? Пригадайте зміст поеми «Євшан-зілля», вивчену в попередніх класах, схарактеризуйте тему, розкрийте образність. Дайте загальну характеристику неоромантизму як літературному напряму.

Слайд 4

С. Єфремов про М. Вороного сказав: «Зразок поета-естета, що найбільше кохається у формі поезії,— жрець краси, пурист художнього слова. «Яка краса! Усе життя в акорди перелить, з високих дум і почуття нове життя творить!»

Слайд 5

Патріотична лірика Вороного — яскравий художній документ часу революційних перетворень: у ній акумульовано прагнення кращих синів нації збудувати свою державу.

Слайд 6

Яким на початку вірша подає поет образ людського життя? Поясніть вислів: «Одна з них — велетень-гнобитель, а друга — геній-визволитель». Розкрийте суть риторичного запитання: «Як маю я його цуратись чи від ударів ухилятись?» Яку відповідь дає герой на це запитання? Прокоментуйте рядки «О ні!… Мене чекають кари, страти».

Слайд 7

Які засоби використовує автор для створення образу весни? Визначте вид лірики. Поясніть значення слів: осанна, арабески, фрески, гротески, блавати. Доведіть, що твір неоромантичний. Тема вірша.

Слайд 8

Поезія «Блакитна панна» — взірець пейзажної лірики.

Слайд 9

мистецькі терміни арабески, фрески, гротески.

Слайд 10

Якою постає природа на початку вірша? Яких відтінків вона набуває з появою героїні? Якими рисами наділений портрет незнайомки? Поясніть значення слова «інфанта». (В Іспанії і Португалії називали неповнолітніх принцес)

Слайд 11

Зверніть увагу на репродукцію картини Дієго Веласкеса «Інфанта Маргарита», сторіть словесний портрет дівчини. Опишіть стан душі ліричного героя під час зустрічі з незнайомкою. Які художні засоби використовує автор? Наведіть приклади авторських неологізмів. Прокоментуйте останні два рядки вірша.

Слайд 12

Символізм (від гр.— знак) — літературний напрям, що сформувався у французькій літературі 70-х років XIX ст., а пізніше увійшов і в інші європейські літератури.

Слайд 13

Артюр Рембо Теоретики і практики цього напряму Поль Верлен

Слайд 14

Олександра Олеся Павла Тичини В українській літературі символізм представляє творчість

Слайд 15

Найхарактерніша риса поезій — музикальність. Звернення до різноманітних віршових розмірів. Різноманітна строфічна будова (двовірш, терцети, пяти- і шестирядкова строфи). Багатство, краса, чистота мови. Використання образів-символів.

Слайд 16

Опрацювати статтю підручника, вивчити вірш «Блакитна панна» напам’ять, уміти аналізувати поезіїї; індивідуально: підготувати повідомлення про життя і творчість О. Олеся. Домашнє завдання

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література