X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життя та творчість Лесі Українки

Завантажити презентацію

Життя та творчість Лесі Українки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала учениця 8 класу ЗОШ № 11 Щербина Юлія

Слайд 2

Слайд 3

Маленька українка Леся Українка народилася 25 лютого 1871 року в м. Новограді-Волинському. З 1882 р. постійним місцем її проживання стало с.Колодяжне поблизу м. Ковеля.

Слайд 4

Сім’я дівчинки Мати творила під псевдонімом Олена Пчілка. Її поезію і розповіді на рідній мові для дітей добре знали на Україні. Батько - високоосвічений поміщик, що дуже любив літературу й живопис. У сім’ї було шестеро дітей.

Слайд 5

Дитинство У родині спілкувалися українською мовою, читали українські книжки. Кохана всіма Леся росла здоровою і веселою. Любила музику, особливо гру на фортепіано, виявляла композиторські здібності.

Слайд 6

Освіта Вона не здобула систематичної освіти, оскільки не відвідувала гімназії. Її єдиним і досить строгим домашнім учителем була мати Ольга Петрівна.

Слайд 7

Тяжка хвороба Леся в 1881р. важко захворіла. Лікарі визначили, що це туберкульоз кісток. Батьки возили дівчинку до моря, на грязьові ванни й купання, зверталися до кращих лікарів народної медицини, закордонних професорів у Германії. Хвороба, якщо і відступала, то ненадовго.

Слайд 8

ТВОРЧІСТЬ Для своїх молодших сестер та братів у 19-років написала підручник : " Стародавня історія східних народів". 1893р. у Львові вийшла тоненька книжечка її віршів " На крилах пісень"

Слайд 9

Цикли ліричної поезії 1888р. – “Подорож до моря” (окреслюється образ України) 1890р. - “Сім струн” (упевненість у перемозі сил добра); “Сльози-перли” (присвячені І.Франку)

Слайд 10

1893-1894 рр. – “Мелодії” (передано найсокровенніші переживання поетеси ) 1895 – 1896рр. – “Невільничі пісні” (поезії про свободу) 1905р. – “Пісні про волю”(думка про несумісність тиранії і свободи)

Слайд 11

Мотиви лірики Патріотичні мотиви Фольклорні мотиви (поема “Русалка”) Філософські мотиви (осмислення цінності свого життя) Громадянська лірика ( теми поета й суспільства) Пейзажна лірика Інтимна лірика (цикл любовних віршів, присвячених Сергію Мержинському)

Слайд 12

Створення “Лісової пісні” Леся згадувала таємничі нічні прогулянки по садибному парку в Колодяжному (Волині), коли вона слухала сонне дихання листя і трав, бачила русалку Мавку, що вплітає у волосся жовто-біле латаття, ловила руками місячні промені.... Це і наштовхнуло її на створення прекрасної драми - феєрії "Лісова пісня" (1911рік).

Слайд 13

Кохання Першим коханням поетеси був Сергій Мержинський (вони познайомилися в Криму в 1897 році) Цикл її кращих ліричних віршів 1898 – 1900 рр., присвячений йому та опублікований тільки після смерті поетеси, до цієї пори приголомшує висотою прекрасного любовного відчуття.

Слайд 14

І знову кохання… Людиною, яка на її відчуття відповіла не менш щирою і глибокою прихильністю, був Климент Квітка, учений- фольклорист, збирач народних переказів і пісень.

Слайд 15

Квітка так пристрасно прив'язався до тоненької, хворої жінки з великими сумними очима, що навідріз відмовився її покинути! Молоді ухвалили рішення: відмовилися від допомоги батьків. Усі гроші, необхідні на лікування тяжкохворої дружини, Климент заробляв сам. Кохання до дружини

Слайд 16

Останні роки життя Леся лікувалася в Єгипті та Греції, у Германії і Австрії – хвороба не відступала. До її тяжкої хвороби додалася ще й хвороба нирок.

Слайд 17

Вона доторкнулася до хмар… Леся померла в м. Сурамі (Грузія) 1 серпня 1913 році. Відлетіла "на крилах пісні". Здійснилася її давня мрія: вона завжди хотіла поторкати руками хмари...

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література