X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ярослав Стельмах - Добре жити тому, хто вміє дружити (за твором «Митькозавр із Юрківки»)

Завантажити презентацію

Ярослав Стельмах - Добре жити тому, хто вміє дружити (за твором «Митькозавр із Юрківки»)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Добре тому жити , хто вміє дружити» (за твором Я .Стельмаха «Митькозавр із Юрківки , або Химера лісового озера»)

Слайд 2

Дружба! Велике це слово- дружба! Може, найбільше з усіх слів людських. В. Нестайко

Слайд 3

Метод «Мікрофон» Де народився Я.Стельмах? Хто був батько Я.Стельмах? Де навчався письменник? Яку назву мала перша книга письменника Як помер Я.Стельмах? Який твір називається пригодницьким? За жанром «Митькозавр із Юрвівки …» це…  

Слайд 4

1.В якому класі навчалися хлопці? а) у шостому; б) у четвертому; в) закінчили п’ятий.

Слайд 5

2.Яке завдання на літо отримали хлопці? а) зібрати гербарій; б) зібрати колекцію комах; в) записати народні пісні.

Слайд 6

3.Хлопці вирішили поїхати в село до Митькової бабусі, тому що: а) хотіли допомогти бабусі по господарству; б) хотіли дізнатися більше про сільське життя; в) мріяли пожити на природі без батьків.

Слайд 7

4.Митькова бабуся жила в: а) с. Васюківці; б) с. Юрківці; в) с. Гарбузяни.

Слайд 8

5.Хлопці приїхали до бабусі з: а) подарунками; б) рюкзаками, фотоапаратом, сачками для ловлі метеликів; в) великим пирогом.

Слайд 9

6.Хто перший зустрівся хлопцям після приїзду в Юрківку? а) бабуся; б) дід Трохим; в) велосипедист Василь Трош.

Слайд 10

7.Що було в бурштиновому камінчику, який Вася подарував хлопцям? а) павук; б) метелик; в) комаха.

Слайд 11

8.Що збудували хлопці біля озера? а) землянку; б) курінь; в) будинок.

Слайд 12

9.Звідки хлопці брали інформацію про таємничу химеру лісового озера? а) з бабусиної енциклопедії; б) зі слів жителів Юрківки; в) з бібліотечних книг.

Слайд 13

10.Яку приманку взяли хлопці для звіра? а) корову; б) козеня; в) курку.

Слайд 14

11.Хлопці були вдячні Василеві за те, що: а) він подарував їм бурштиновий камінчик; б) він розповів їм про химеру; в) він влаштував їм такі чудові канікули.

Слайд 15

12.За жанром “Митькозавр із Юрківки …” це: а) пригодницька повість; б) історичне оповідання; в) романтична повість.

Слайд 16

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 в б в б б в в б в в в а

Слайд 17

Досьє   Ім’я …………………………………………………………………………………… ………………………………………………………………………………………...... Місце проживання ……………………………............................................................ Освіта………………………………………………………………………………… Сім’я …………………………………………………….......................................... Місце перебування …………………………………………………………………… Мета приїзду ……………………………………………………................................. Улюблені заняття ……………………………………………………………………. Висновки про характер………………………………………………………………. ………………………………………………………………………………………………………

Слайд 18

Записати у вигляді діалогу. Як ви зустріли звістку про приїзд онука? Чи зраділи , що він приїхав із другом? Нас здивувало , що ви не сварили Митька за телеграму ? Як ви сприйняли те, що Митько з Сергієм ночували не вдома , а в курені біля озера?

Слайд 19

Акродиктант «Зараз ,улітку,всі своїх дітей кудись одсилають . То в табори , то ще десь, а як нема куди, то до бабусь». «Щоб продовжити добру традицію наших старших класів , вам треба за літо зібрати колекцію комах». (Вказати лише ім’я) « Ви знаєте , що таке бурштин? Це смола дерев , що пролежала в землі мільйони років і закам’яніла» (Назвати лише прізвище) «Ну що я в порівнянні з кількома деревами – комаха!..А в порівнянні із земною кулею?»

Слайд 20

Слайд 21

Скласти сенкан, де за основу візьмемо Митька, Сергія, Василя.

Слайд 22

Хвилинка мудрості Себелюбство-отрута для дружби. О. Бальзак Справжні друзі … нічого не вимагають один від одного в ім’я дружби, а роблять один для одного, що можуть. В.Г Белінський Дружба закінчується там , де починається недовір’я. Сенека Війна випробовує сміливця, гнів –мудреця, нужда –друга Східна мудрість Друга шукай, а знайдеш –тримай Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже Дружній череді й вовк не страшний

Слайд 23

Дружба – це добрі приязні стосунки на основі взаємної прихильності й відданості. (пояснення за тлумачним словником). Дружба – це дорогоцінний камінь, який важко знайти, але надто просто втратити. Друг – особа, зв‘язана з кимось дружбою, довір‘ям, відданістю.

Слайд 24

Ознаки, які характеризують друга: Друг – це той, хто ніколи тебе не забуває. Друг – це той, хто завжди готовий поговорити. Друг – це той, хто переживає за тебе. Друг – це той, хто вміє прощати. Друг – це той, кому важлива твоя думка. Друг – це той, хто завжди знає як тебе розвеселити.

Слайд 25

  Інтерактивна вправа. Рефлексія. 1)         Уявіть, що ви випадково провинилися, зробили якусь шкоду. Признаватися в цьому вам незручно. І тут вас викрили. Як ви будете діяти і чому саме так? 2)         Уявіть, що ви з другом (подругою) придумали якусь гру, але посварилися за розподіл ролей. Вам, як завжди, на вашу думку, випала гірша роль. Що ви будете робити? 3)         Вам нібито здалося, що в домі завівся «барабашка». Вас лякає якийсь постійний шурхіт, скрипіння. Що ви будете робити — не звертатимете уваги, поскаржитеся батькам, спробуєте знайти щось про це явище в літературі, перевірите всі дверцята, чи то не їхній шум? Або зробите щось інше?  

Слайд 26

Домашнє завдання Написати творчу роботу на тему «Нові пригоди Митька та Сергія».  

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література