X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Михайло Стельмах

Завантажити презентацію

Михайло Стельмах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Автобіографічна повість «Гуси-лебеді летять» Михайло Стельмах

Слайд 2

Наша мета З’ясувати основні факти життєвого шляху М.Стельмаха, що впливали на його розвиток й становлення як особистості; Ознайомитись з творчою спадщиною письменника; Опрацювати поняття « автобіографічна повість», «дилогія», «сюжет»; Познайомитись з сюжетом повісті «Гуси-лебеді летять»

Слайд 3

Завдання – конкурс (робота у групах) Спираючись на статтю підручника «Михайло Панасович Стельмах» (стор 137 – 140), та матеріали слайдів ( 4 – 10), створити нарис «Закоханий у життя»

Слайд 4

24 травня 1912 р. Вінниччина. У с. Дяківці Літинського району у незаможній селянській родині Стельмахів народився син Михайло…

Слайд 5

Особливе ставлення до батьків Епіграфом до повісті стали слова: «Моїм батькам - Ганнi Iванiвнi й Панасу Дем'яновичу з любов'ю i зажурою»

Слайд 6

Освіта та спроби пера Починає літературну творчість як поет. 1933 рік – перші літературні спроби. 1936 рік перша поетична збірка «Добрий ранок».

Слайд 7

Випробування «вогненними роками»

Слайд 8

«Гуси-лебеді летять» - автобіографічна повість. 1964 р. Може, тим без пісні я не можу Працювати, жити навіть дня, Що округ земля моя хороша, А на ній - моя рідня!

Слайд 9

Роман «Чотири Броди» Велика спадщина Державна премія України ім. Т.Г.Шевченка

Слайд 10

Життя після смерті 27 вересня 1983 року… Пам’ятник письменнику Літературно-меморіальний музей на Вінниччині

Слайд 11

Відповідність темі. Змістовність. Лаконічність. Мовленнєва культура. Захист робіт вимоги:

Слайд 12

Автобіографічна повість Повість, в основі якої автор змальовує події власного життя Дилогія Твір, що складається з двох окремих книг, які об’єднані спільними героями. Літературознавчий словничок

Слайд 13

Сюжет повісті Розповідь діда про ключі, що є у сонця Бабуся і онук у церкві. Лист від батька Прогулянка до лісу Мамина «наука» Разом з дядьком Себасіяном

Слайд 14

Питання до підсумку Що вас вразило в долі М.Стельмаха? Що, на вашу думку, сприяло його становленню як доброї,чесної, відповідальної, закоханої у життя людини? Чим стосунки у вашій родині схожі з родиною М.Стельмаха? Продовжіть думку: «Як і Михайлик я…»

Слайд 15

Домашнє завдання «Гуси – лебеді летять» розділ І прочитати. Стор. 149 питання 3;4 ( усна відповідь) Творче завдання за вибором учнів: твір-мініатюра «Родинне тепло»; презентація « Наймиліші, найрідніші»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література