X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ярослав Михайлович Стельмах: біографія

Завантажити презентацію

Ярослав Михайлович Стельмах: біографія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ярослав Михайлович Стельмах

Слайд 2

Яросла в Миха йлович Сте льмах (30. 11. 1949, Київ — 7. 11 2001, Київ) — український дитячий письменник, драматург, кіносценарист, перекладач. Син письменника Михайла Стельмаха. Закінчив Київський педагогічний інститут іноземних мов, Вищі літературні курси в Москві, аспірантуру. Працював викладачем у вищих навчальних закладах, перекладачем. Автор популярних дитячих книг: «Митькозавр із Юрківки», «Голодний, Злий і Дуже Небезпечний». Загинув 4 серпня 2001 року в автомобільній катастрофі.

Слайд 3

Два Стельмахи. Ярослав – син та Михайло - батько Маленький Ярослав зі своїм батьком Михайлом Панасовичем Стельмахом

Слайд 4

Людмила та Ярослав Стельмахи Людмила та Ярослав зі своєю внучкою Зоєю Друзі їх називали Люся і Слава

Слайд 5

Разом вони прожили 28 років…

Слайд 6

Але… 4 серпня 2001 року розкололо їхнє щастя назавжди… На Бориспольській трасі старенький "жигулик", у якому Стельмах їхав до себе на дачу, несподівано втратив керування, врізався в «Ікарус», що проїжджав поруч, вилетів на узбіччя та загорівся... Ярослав пішов від нас у 51 рік, у розквіті сил, у зеніті слави.

Слайд 7

Дружина Людмила свято береже пам’ять про чоловіка

Слайд 8

Людмила Стельмах про Ярослава Мій кіт за тобою скучив,  У мене нові книжки, У мене нові шпалери,   Мій кіт за тобою скучив. У мене нові шпалери, У мене нове життя, І тільки одна проблема: Мій кіт за тобою скучив. Обкладинка мемуарів  Л.Стельмах, присвячених Ярославу Стельмаху і багатьом славним людям України

Слайд 9

Дитячий письменник, драматург, кіносценарист, перекладач

Слайд 10

Я. Стельмах відомий насамперед як драматург. Серед його п'єс є твори для дітей: «Шкільна драма», «Вікентій Прерозумний» та інші. П'єси «Привіт, Синичко!» та «Запитай колись у трав» входили до репертуару багатьох театрів колишнього СРСР. Займався Я. Стельмах і перекладацтвом. Він також писав оповідання, повісті для дітей: «Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки», «Якось у чужому лісі», «Найкращий намет» та інші. Твори Стельмаха відзначаються захопливим сюжетом, тонким гумором, яскраво змальованими постатями маленьких героїв.

Слайд 11

Будні та свята 30 листопада (в день народження Ярослава) у їхньому домі традиційно збиралось багато друзів… Ярослав Стельмах в своєму домашньому кабінеті за роботою

Слайд 12

П’єси Стельмаха-молодшого “Том Соєр”, автор п’єси Я. Стельмах Мюзікл “Бременські музиканти” – переклад Я. Стельмаха “Синій автомобіль” “Мадам Боварі”

Слайд 13

«Шкільна драма», «Вікентій Прерозумний», «Митькозавр із Юрківки» та інші …

Слайд 14

У Києві відкрили мемуарну дошку Ярославу Стельмаху

Слайд 15

Байкове кладовище, поряд з могилою батька На Байковому кладовищі, на могилі відомого українського драматурга, прозаїка і перекладача було встановлено меморіальну дошку з лаконічним написом «Ярослав Стельмах — син Михайлів (30.11.1949 — 4.08.2001)». Бронзовий барельєф виконав скульптор Микола Рапай.

Слайд 16

Таким його пам’ятають

Слайд 17

Презентацію “Ярослав Михайлович Стельмах” підготувала вчитель української мови та літератури Теклинської ЗОШ I-II ступенів Смілянської районної ради Черкаської області Хмелярчук Людмила Петрівна 2010 р.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія