ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО У чому секрет популярності твору “Тореадори з Васюківки”?
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО Секрети популярності автора і його героїв (У чому секрет популярності твору “Тореадори з Васюківки”?)
Чи любите ви мріяти? Про що зазвичай мріється? Чи завжди мрії збуваються? Що треба зробити, щоб вони збулися? Чи шкідливо мріяти про нездійсненне?
Людина схильна мріяти. Мрія обов”язково здійсниться, якщо цього прагнути , прикладаючи зусилля розуму і рук.
...В таємні світи надхмарні Я на крилах думки лину. Скрізь гуляю, скрізь буяю, Мов той вітер вільний в полі...
У дитинстві я був руденький, худенький і маленький - чи не найменший у першому класі. І страшенно хотів якнайшвидше вирости. За порадою однокласника Baсі, такого ж, як і я, шпінгалета, я прив'язував до однієї ноги важку праску, до другої - цеглину, хапався за верхню планку одвірка і висів, поки вистачало сил, намагаючись витягти своє тіло. А ще той Вася мені сказав, що від дощу все росте. І я довго простоював під дощем, підставляючи струменям свою грішну руду голову. Мама дивувалася, чого в мене постійний нежить. Швидше вирости я хотів ще й тому, що дитинство моє, на жаль, було не дуже безхмарним і щасливим. Тато мій, колишній "січовий стрілець", 1933 року був заарештований і загинув. З трьох рочків пізнав я, що таке доля безбатченка, де чи не єдиною втіхою були книжки.
Бібліотека містера Хочу Все Знати Інтерв'ю – (англ. Interview – зустріч, побачення) . Проведення бесіди, опитування для публікації отриманої інформації.
Яке воно було довге і безтурботне - моє молодшошкільне життя, перші чотири класи. Та скінчилося воно раптово - у 41-му.Дуже довгими були ті 2 роки окупації Києва. Півкласу нашого тоді полягло в Бабиному Яру. Скільки років минуло - а наче вчора... Може , саме тому, що таке ненормальне було моє шкільне життя , й захотілося мені повернутися до школи і прожити в ній бодай у своїй уяві.
... Все моє життя повязане з учителями. По-перше, тому що моя мама – вчителька. Мене народила не просто мама. Мене народила вчителька. Мої батьки спеціально , мабуть, приїхали до Бердичева, щоб мене родити в столиці гумору. Мабуть, відчували, що я потягнуся до гумору. У 33-му , як ви знаєте, почався голодомор, і мого батька тоді заарештували. Він загинув.
Чехов, Гоголь, Шевченко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський. Про мисливця, який полював на бенгальських тигрів у Африці. Але... Я помилився, тому що бенгальські тигри живуть не в Африці , а в Бенгалії, в Індії.
Ні !... Бо у дитинстві я мріяв... стати капітаном далекого плавання. Начитався книжок Миколи Трублаїні , таких , як”Лахтак” і “Шхуна “Колумб”, Джека Лондона , Жюля Верна та інші про море і моряків, і думав: коли виросту , стоятиму на капітанському містку , підставляючи свою руду голову під морський бриз. Мріяли ми разом із моїм сусідою і ровесником Вітасиком Дяченком. І він таки став капітаном , а я ні. Бо виявилося, що я дальтонік , не розрізняю червоного і зеленого кольорів. А існує світлова морська сигналізація , і якщо капітан у тумані чи вночі сплутає червоний і зелений сигнал , може бути катастрофа.
Трохи мріяв, але не так пристрасно, як моряком. У 4 роки мама прочитала оповідання А. Чехова “Ванька Жуков”. Я дуже плакав і відтоді на все життя полюбив Антона Чехова. Це мій найулюбленіший письменник. І Марк Твен, до речі. Без пригод Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна я собі свого дитинства не уявляю.
А почалося все це з оповідання “ Пригода в кукурудзі”. Це було написано в 63-му році. Я був тоді в Острі... У художника, який ілюстрував мою першу книжку – у Василя Євдокименка. Він розповів мені про пригоду , яка сталася під Остром , в селі. Там двоє хлопців заблукали в кукурудзі і блукали доти , доки не заговорило в селі радіо.
Перш за все , порядність. І своїх читачів учу все життя – щоб я не писав , я пишу про добрі стосунки, про чесність , - тобто про все , що включає в себе порядність . Крім родини , яку я дуже люблю , крім товаришів , у мене ще є улюблена моя справа. І я , незважаючи на те , що майже сліпий , і досі пишу казки. Чогось мені хочеться фантазувати... І щоб були щасливі мої герої.
Бібліотека містера Хочу Все Знати Гумор –(середньолат.humor – настрій). художній прийом у творах мистецтва, оснований на зображенні чогось у комічному вигляді. Пригодницький твір – твір, в якому описуються незвичайні або небезпечні події, сюжет розвивається швидко, діють сильні, яскраві герої. Повість – середній за обсягом прозовий твір, у якому йдеться про певні важливі події життя, пригоди одного або кількох персонажів. Тореадор – учасник бою биків в Іспанії, у країнах Латинської Америки. Інсценівка – вистава(-ізувати – переробляти літературний твір для сцени або кіно).
БЕСІДА Чому вирішено було влаштувати бій биків? Звідки Ява взяв цю ідею? За що Ява і Павлуша були вдячними Контрибуції ? Що означає “мати велике серце”?
У чому, на вашу думку, секрет популярності твору? Головні герої – ваші однолітки. Ява і Павлуша : - гарні друзі; - кмітливі; - винахідливі; - у них добрі серця. Різноманітні, дуже цікаві події; захоплюючі ситуації.
Домашнє завдання Прочитати розділ ІХ частини І. Групі художників - створити кінокадр. Літературознавцям – знайти засоби творення смішного. Історикам – дати коротку довідку про піраміди. Іншим учням – скласти 5 запитань до зображених подій.
Схожі презентації
Категорії