X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
В чому "родзинка" японської поезії?

Завантажити презентацію

В чому "родзинка" японської поезії?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Японська класична поезія

Слайд 2

Японія – одна з не багатьох країн світу, яка протягом тривалого часу уникала будь-якого іноземного втручання у свій розвиток. Розташована на островах.

Слайд 3

Форма політичного правління – влада імператора. Релігія – буддизм. Ідеологія – конфуціанство. Писемність на основі ієрогліфів. У добу раннього середньовіччя літературною та діловою мовою була китайська.

Слайд 4

Утверджується писемність, книгодрукування. З’являються школи при буддиських храмах для всіх бажаючих навчатися. Швидко розвивається міський народний театр Кабукі з притаманними йому танцями, сценами з життя звичайних людей і героїв. Аристократи захоплюються поетичними турнірами.

Слайд 5

Мацуо Басьо Народився 1644 року в родині бідного самурая. З 13 років почав займатися з учителем поезії. Був державним службовцем, ченцем, учителем поезії. Відкрив школу “Притулок під банановим деревом”, де давав уроки хоку. Захоплювався буддизмом. З 1682 року і до кінця життя подорожує країною.

Слайд 6

Мацуо Басьо утілював собою типовий для східної філософії образ поета-злидаря, що відмовився від почестей і мандрує світами в пошуках свого шляху. У XIX ст. імператорським наказом Мацуо Басьо був канонізований як “Божество летючих звуків”.

Слайд 7

Хоку – трирядковий вірш із 17 складів. Це поезія цілісність якої створюється за рахунок властивих саме японській мові музичного наголосу і ритмічності. Хоку поєднує у звичному образі високу красу і прозу життя.

Слайд 8

Три принципи хоку: лаконічність; асоціативність; глибина проникнення в те, що лишилося неназваним у тексті. Вираз-ключ до розуміння хоку – “Сумовита зачарованість речей”.

Слайд 9

Характерні риси поезії Мацуо Басьо: Жагуче співчуття до людини. Захоплене ставлення до природи. Підвищена чутливість. Відчуття самотності поета. Заглибленість у споглядання краси. Глибина духовного проникнення у світ. Легкість і разюча лаконічність. Парадоксальність мислення.

Слайд 10

У XVII ст. на Сході тривала доба високого середньовіччя. Мистецтво Сходу грунтувалось на психології людини, яка уважна до найменших деталей навколишнього світу. Література Японії вирізняється суворою довершеною простотою.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література