X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Чому трава зелена?

Завантажити презентацію

Чому трава зелена?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дисперсія світла Чому трава зелена? Підготувала вчитель фізики Ляхоцька Оксана Євгенівна

Слайд 2

Райдуга з неба злетіла, Райдуга впала на землю, Барвами вкрила долину, Плава і в’ється над нею. Ніжно її обіймає, Ясно всміхається Сонцю, Крила йому простягає… Олександр Олесь

Слайд 3

Ісаак Ньютон Ісаак Нютон (1643 -1727) – англійський вчений, заклав основи класичної фізики. Відкрив і дослідив багато оптичних явищ. Відкриття явища дисперсії світла вважається одним із найважливіших його наукових відкриттів. Надгробний пам’ятник Ньютона прикрашений фігурами юнаків, які тримають в руках емблеми його відкритів. Одна фігура тримає призму і там є слова: «Він досліджував різноманіття світлових променів і різні властивості кольорів, чого раніше ніхто не підозрював».

Слайд 4

Дослід Ньютона Ньютон через отвір в ставні пропускав в кімнату світловий пучок. Падаючи на скляну призму він заломлювався і давав на стіні зображення веселкової смужки.

Слайд 5

Спектр Сім кольорів, розсташовані в певній послідовності утворюють спектр.

Слайд 6

Сім кольорів Сім основних кольорів із веселки Дружно шикують веселий парад. Зверху - червоний, оранжевий нижче, Жовтий, зелений… і знов світлопад. Плавно спливає зелений в блакитний, Синій в підмогу приходить йому, А фіолетовий колір спокійний Тихо ладнає найнижчу дугу.

Слайд 7

Дисперсія світла Залежність швидкості поширення пучка світла в певному середовищі від кольору пучка називають дисперсією світла.

Слайд 8

Розташування кольорів Пучки світла, що мають меншу швидкість поширення, заломлюються більше.

Слайд 9

Синтез білого кольору З білого кольору можна виділити пучки різних кольорів. А спільна дія кольорових пучків викликає у нас враження білого кольору.

Слайд 10

Основні кольори Червоний Зелений Синій

Слайд 11

Закони поєднання кольорів Кольори повинні бути споріднені. Один колір пануючий.

Слайд 12

Кольори непрозорих тіл Тіла білого кольору відбивають однаково промені всіх кольорів. Тіла чорного кольору поглинають промені всіх кольорів. Непрозорі тіла зафарбовуються в той колір, промені світла якого вони добре відбивають.

Слайд 13

Кольори прозорих тіл Колір прозорого тіла визначається складом того світла, який проходить крізь нього. Зафарбоване скло пропускає лише ті промені, колір яких воно має.

Слайд 14

Світ крізь кольорове скло Крізь зелене скло Крізь червоне скло Звичайний вигляд

Слайд 15

Чому трава зелена, а небо синє

Слайд 16

Чому виникає веселка Веселка виникає внаслідок розкладання дощовими краплями сонячних променів на сім однакових кольорів. Спостерігається дисперсія світла у крапельках дощу.

Слайд 17

Пояснити дане явище

Слайд 18

Домашній експеримент Напишіть на білому папері синім олівцем будь – якес лово. Потім червоним чорнилом замалюйте написане слово так, щоб його не можна було прочитати. Тепер візьміть червоне скло і подивіться крізь нього на заштриховане місце. Що ви побачили? У чому “секрет” цього досліду?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство