X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Види загадок

Завантажити презентацію

Види загадок

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Види загадок. Художні засоби в загадках Підготувала учитель української мови та літератури Луб’янської ЗОШ І-ІІ ступенів Горніцька Алла Володимирівна

Слайд 2

Розгадайте кросворд з а є ц ь ш п а к г р а д ї ж а к л ю д и н а я з и к л а с т і в к а

Слайд 3

Колись… дуже давно… на українській землі з’явились серед людей загадки…

Слайд 4

Як же це відбувалося? Людина спостерігала.. І в один прекрасний момент помітила схожість та відмінність у буденних речах. З цим необхідно було щось робити!

Слайд 5

Навколишній світ був прекрасним та захоплюючим! Як же тут не з’явитись … першій загадці ?!

Слайд 6

Загадки - своєрідний і дуже давній вид народної творчості. В сиву давнину загадкам надавали магічного значення, вони були пов'язані з культовими обрядами й звичаями, в них помітні сліди первісного світогляду. Вміле відгадування загадок вважалося ознакою розуму і щасливої вдачі. Загадки служили засобом випробовування мудрості, зрілості людини.

Слайд 7

Художні засоби в загадках Загадки — це вид художньої творчості народу, тому в них часто використовуються такі художні засоби: повтори («Торох, торох, розсипався горох, почало світати — нема що збирати» — зорі); епітети та гіперболи («Біг кінь білобокий понад яр глибокий; як упав — на весь світ задрижав» — грім); антоніми («Чорна корова всіх людей поборола, а біла кобила всіх побудила» — ніч і день); метафори («Сиві воли усе поле злягли» — туман); іронія, гумор («Сидить дід за подушками і стріляє галушками» — град); парадокси («— Вона Червона? — Ні, чорна.— Чому ж вона біла? — Тому що зелена» — смородина); зменшувально-пестливі слова («Діжечка на діжечці, діжечка на діжечці, а зверху китичка» — очерет).

Слайд 8

Тематика загадок: Про явища природи: А що сходить без насіння? (Сонце) Ніжна зірка сніжно-біла На рукав мені злетіла, Поки ніс її сюди, Стала краплею води. (Сніжинка)

Слайд 9

Про людину: Що воно за штука, що день і ніч стука? (Серце) Дві зірки весь світ бачать. (Очі) Тематика загадок:

Слайд 10

Тематика загадок: Про рослинний і тваринний світ Біла латка,чорна латка По дереву скаче. (Сорока) Літом у шубі, зимою в шапці. (Дерево)

Слайд 11

Тематика загадок: Про речі та роботу: Не їсть, не п’є, а ходить і б’є. (Годинник) В лісі росте, у коня колихається, у баби теліпається. (Сито)

Слайд 12

Що вміють загадки ? 1. Піднімають настрій. 2. Розширюють кругозір. 3. Розвивають мову 4.Допомагають бути спостережливішим 5.Тренують увагу та пам’ять

Слайд 13

Хто ж автор загадок? У давні часи - український народ, Відомі дитячі письменники, Ти...Якщо спробуєш… І тобі сподобається!!!

Слайд 14

Фізкультхвилинка

Слайд 15

Складіть загадку Робота в парах 1.  Воно, ніч, що, за, що, день, штука, і, стука? 2. Колода, болота, згниє, не, серед, не, лежить, і, заіржавіє. 3. Насіння, сіє, поле, хто розуміє, чорне, його, біле, той. 4. Маленький, мене, відразу, я, та, глянеш, на, свій, спритненький, знайдеш, шлях. 5. Червона, низько, до, пахуча, близько, росте, солодка, землі.

Слайд 16

Відповіді 1. Що воно за штука, що день і ніч стука? (Серце) 2. Лежить колода серед болота, не згниє і не заіржавіє. (Язик) 3. Біле поле, чорне насіння, хто його сіє, той розуміє. (Книжка) 4. Я маленький, та спритненький, глянеш на мене — відразу знайдеш свій шлях. (Компас) 5.  Червона, солодка, пахуча, росте низько, до землі близько. (Суниця)

Слайд 17

Чайнворд-загадка – це ланцюг слів, побудований так, що остання літера кожного слова-відгадки є першою літерою наступного слова-відгадки Літак Комар Рак Клубок Комбайн Ніч Човен Наперсток Коза

Слайд 18

Сенкан Загадки Цікаві, веселі Навчають, допомагають, розвивають Виступають засобом образного бачення Перлини творчості

Слайд 19

ПРОДОВЖІТЬ РЕЧЕННЯ Сьогодні на уроці я… Я дізнався про… Мені сподобалося …

Слайд 20

Домашнє завдання Опрацювати теоретичний матеріал підручника; підібрати приклади різних видів загадок

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література