X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Урок позакласного читання Подорож у світ Марії Башкирцевої

Завантажити презентацію

Урок позакласного читання Подорож у світ Марії Башкирцевої

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала учитель української мови та літератури Полтавської ЗШ I – III ступенів № 38 Кулько Н. О.

Слайд 2

Картка - путівник Цілі Знати: зміст художньо – документального роману М. Слабошпицького; основні факти з біографії та творчості Марії Башкирцевої; значення живописних полотен художниці; усвідомлення того, що Україна – країна визначних мистецьких талантів, які зробили великий внесок у культуру інших народів; ?

Слайд 3

Уміти: переказувати уривки з твору; розкривати ідейний зміст та проблеми роману; характеризувати персонажів; аргументувати власну оцінку їхніх рис, вчинків; ?

Слайд 4

Роман - есе про трагічну долю талановитої художниці – Марії Башкирцевої (1858- 1884)

Слайд 5

Михайло Слабошпицький – прозаїк, критик, публіцист. Автор трьох десятків різножанрових книжок. Широкий голос здобули такі його твори: “Марія Башкирцева”, “Поет із пекла”, “Українець, який відмовився бути бідним” та ін. Лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка та 12 літературних премій

Слайд 6

“Біла дівчинко з далекого полтавського села!.. Біла дівчинко, чому ховають тебе в чужому краю, так далеко від тої землі, яка народила й надарувала талантом, яка сподівалася од тебе, що вславиш її ім'я; біла дівчинко, навіщо тобі байдужа і холодна земля?” Павло Загребельний

Слайд 7

Марія Башкирцева народилася 11 листопада 1860 року. “…Гримлять гармати. Пливуть у дощову ніч Гавронці з солом'яними стріхами й освітленими вікнами панського будинку, що ходить ходором од веселого бедламу”

Слайд 8

Батько – Костянтин Павлович Башкирцев – син генерала, дворянин. Мати – Марія Степанівна Башкирцева ( Бабаніна) – з давнього й славетного роду, що “походив від перших татарських князів”

Слайд 9

Будинок Башкирцевих у маєтку Гавронці

Слайд 10

До 16 років Марія – безтурботна, зманіжена дівчина, яка не знає, куди себе подіти.

Слайд 11

Яких метаморфоз зазнала Марія Башкирцева на шляху очищення її душі мистецтвом?

Слайд 12

Марія Башкирцева “У студії Жульєна” “У майстерні все зникає; тут не маєш ні імені, ні прізвища… Кожна особистість має перед собою тільки мистецтво і більше нічого”(Із запису щоденника від 6 жовтня 1877року)

Слайд 13

“Жан і Жак”, “Мітинг” – мистецька вершина художниці

Слайд 14

Золотокоса дівчина з тривожними і полохливими очима дивиться з полотна в невідомість майбут - нього. Що в неї на думці і в серці? Тільки – не розслаблення і не вдоволення собою. У руках відчувається енергія, дивовижна для її тендітної постаті, що випромінює готовність до пориву

Слайд 15

Щоденник Марії Башкирцевої вела з дванадцяти років; уперше надрукований 1888 року французькою мовою

Слайд 16

Листування з Гі де Мопассаном Чому своїм адресатом дівчина обрала саме його? Яким було це листування? Чого вона прагнула? Чому припинилося їхнє епістолярне спілкування?

Слайд 17

“ Із широко розплющеними очима йшла вона у свою смерть. Тільки тепер вона збагнула, яке це велике щастя -жити. Жити – це писати картини, слухати музику, читати книги, плавати в річці, ловити губами краплі дощу, підставляти обличчя студеному вітрові осені, мружити очі на яскріння свіжого снігу…” Померла Марія Башкирцева 31 жовтня 1884 року. Останні слова, які вона сказала: “Мені так хочеться гавронських вишень і яблук…”

Слайд 18

Літературний талант Вокальний талант Здатність до вивчення мов Талант живописця Дивосвіт Марії Башкирцевої

Слайд 19

Продовж висловлювання Роман М. Слабошпицького “Марія Башкирцева” допоміг мені зрозуміти…

Слайд 20

Домашнє завдання Написати творчу роботу “До великого прагнути в житті – це вже подвиг…” ( про долю та творчість Марії Башкирцевої)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література