Урок позакласного читання Подорож у світ Марії Башкирцевої
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Підготувала учитель української мови та літератури Полтавської ЗШ I – III ступенів № 38 Кулько Н. О.
Картка - путівник Цілі Знати: зміст художньо – документального роману М. Слабошпицького; основні факти з біографії та творчості Марії Башкирцевої; значення живописних полотен художниці; усвідомлення того, що Україна – країна визначних мистецьких талантів, які зробили великий внесок у культуру інших народів; ?
Уміти: переказувати уривки з твору; розкривати ідейний зміст та проблеми роману; характеризувати персонажів; аргументувати власну оцінку їхніх рис, вчинків; ?
Михайло Слабошпицький – прозаїк, критик, публіцист. Автор трьох десятків різножанрових книжок. Широкий голос здобули такі його твори: “Марія Башкирцева”, “Поет із пекла”, “Українець, який відмовився бути бідним” та ін. Лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка та 12 літературних премій
“Біла дівчинко з далекого полтавського села!.. Біла дівчинко, чому ховають тебе в чужому краю, так далеко від тої землі, яка народила й надарувала талантом, яка сподівалася од тебе, що вславиш її ім'я; біла дівчинко, навіщо тобі байдужа і холодна земля?” Павло Загребельний
Марія Башкирцева народилася 11 листопада 1860 року. “…Гримлять гармати. Пливуть у дощову ніч Гавронці з солом'яними стріхами й освітленими вікнами панського будинку, що ходить ходором од веселого бедламу”
Батько – Костянтин Павлович Башкирцев – син генерала, дворянин. Мати – Марія Степанівна Башкирцева ( Бабаніна) – з давнього й славетного роду, що “походив від перших татарських князів”
Марія Башкирцева “У студії Жульєна” “У майстерні все зникає; тут не маєш ні імені, ні прізвища… Кожна особистість має перед собою тільки мистецтво і більше нічого”(Із запису щоденника від 6 жовтня 1877року)
Золотокоса дівчина з тривожними і полохливими очима дивиться з полотна в невідомість майбут - нього. Що в неї на думці і в серці? Тільки – не розслаблення і не вдоволення собою. У руках відчувається енергія, дивовижна для її тендітної постаті, що випромінює готовність до пориву
Щоденник Марії Башкирцевої вела з дванадцяти років; уперше надрукований 1888 року французькою мовою
Листування з Гі де Мопассаном Чому своїм адресатом дівчина обрала саме його? Яким було це листування? Чого вона прагнула? Чому припинилося їхнє епістолярне спілкування?
“ Із широко розплющеними очима йшла вона у свою смерть. Тільки тепер вона збагнула, яке це велике щастя -жити. Жити – це писати картини, слухати музику, читати книги, плавати в річці, ловити губами краплі дощу, підставляти обличчя студеному вітрові осені, мружити очі на яскріння свіжого снігу…” Померла Марія Башкирцева 31 жовтня 1884 року. Останні слова, які вона сказала: “Мені так хочеться гавронських вишень і яблук…”
Літературний талант Вокальний талант Здатність до вивчення мов Талант живописця Дивосвіт Марії Башкирцевої
Домашнє завдання Написати творчу роботу “До великого прагнути в житті – це вже подвиг…” ( про долю та творчість Марії Башкирцевої)
Схожі презентації
Категорії