X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Урок позакласного читання для учнів

Завантажити презентацію

Урок позакласного читання для учнів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

за оповіданням Б. Грінченка „Грицько” (6 клас) Кудин Валентина Миколаївна, вчитель української мови та літератури Монастирищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2

Слайд 3

ознайомити учнів з творчістю Б. Грінченка, викликати в них глибоке співчуття до знедолених дітей; розкрити психологію поведінки героїв; розвивати спостережливість, бажання зрозуміти задум автора, уміння уявляти прочитане, навички індивідуально-художнього аналізу твору, творчий потенціал дітей; дати імпульс внутрішній роботі думки учнів; виховувати почуття добра, милосердя, співпереживання, моральні чесноти.

Слайд 4

портрет письменника, дошка, зошити, підручники, схеми, скринька, бублик, вишитий рушник, карта, фото П. Лук’яненка „Круча”

Слайд 5

Слайд 6

Над чим спонукає замислитися твір Б.Грінченка „Грицько”?

Слайд 7

Благородний – той, який відрізняється високими моральними якостями

Слайд 8

Теорія літератури: літературний портрет

Слайд 9

Слайд 10

Що ви знаєте про цього митця? Які твори читали? Яке ж було ваше домашнє завдання?

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Що батько привіз Грицькові з міста? Яким був бублик? Що за свято було у той час? З чим був дуже смачний бублик? Чому мати не дозволяла Семену їсти вишні в їхньому садку? У що Грицько нарвав вишень? Де хлопчик вирішив з’їсти вишні та бублика? З якою метою ішов Семен до Грицька? За що ухопився Грицько, рятуючи Семена? Кого побачив Грицько після того, як відкрив очі? Як Семенова матір подякувала Грицькові за порятунок її сина? Чи віддав Грицько свого бублика Семенові?

Слайд 14

Слайд 15

Як навколо об’їси, Серединки не проси. Ми такі гостинці – Дірка в серединці.

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Чому автор повторює слово „веселий”, „радий” ? Як ці слова називаються? З якою метою вживаються в тексті? А тепер зверніть увагу на те, як автор описує бублик. Чому автор кілька разів повторює слово „великий” ? Яке на той час було свято? Що ви про нього знаєте? Чому Грицько не одразу з’їв бублик? Що він вирішив зробити? Кого він зустрів у садку? Хто такий Семен? Що ви знаєте про нього? Що ви знаєте про життя Семена та його батьків? Скажіть, як Грицькова мати пояснювала похмурість сусідки Мотрі? А батько? Чи зрозумів хлопчик слова батька? Чию думку спочатку поділяв Грицько?

Слайд 19

Що ви подумали про Семена, коли дізналися, що він рвав вишні в чужому садку? Чим він пояснює свій вчинок? Зверніть увагу на поведінку Семена. Як автор передає його внутрішній стан? Чому мати не дозволяла синові, Семену, рвати вишні у власному садку? Зачитайте. Поясніть, чому це речення незакінчене? Чи є ще обрив у тексті? Знайдіть, зачитайте, поясніть. Чи виправдовує це Семена? Що змусило Грицька налаштуватися до бою? Чи треба було це робити? Що б зробили ви у цій ситуації?

Слайд 20

Слайд 21

Уривок від слів: „Скрик був голосний...” – до слів: „А потім роздумавсь...”

Слайд 22

Виразне читання уривків Чи впоралися наші читці із завданням? Чи правильно, на вашу думку, зробив Семен, коли сказав матері, що Грицько хотів його побити? Що ви знаєте про матір Семена? Чому Грицько не пояснив матері Семена, що її син сказав неправду? Як би ви вчинили в такому випадку? Як це характеризує Грицька? Куди він вирішив піти? Чому саме туди?

Слайд 23

Прочитайте опис кручі та річки під нею

Слайд 24

Слайд 25

Чи вдало відтворено те, про що описав письменник? Як називається опис природи в художньому творі? А в живописі? Чому, на вашу думку, Семен хотів вихопити бублик у Грицька: щоб помститися за те, що Грицько хотів його побити, чи просто, щоб його з’їсти? Як ви ставитеся до цього вчинку? Чому Мотря, мати Семена, не спинила свого хлопця? Чи правильно вона зробила? Що сталося з Семеном?

Слайд 26

Прочитайте, як у тексті передано розпач матері, її відчай

Слайд 27

Виразне читання від слів: „Усе зробилося так швидко...” – до слів: „Він випірнув зараз же...”

Слайд 28

Проблемне запитання: „Над чим спонукає замислитись твір Б. Грінченка „Грицько”?

Слайд 29

Народні прислів’я та приказки Добре роби, добре й буде. Добро довго пам’ятається, а лихо ще довше. Хто людям добра бажає, той і собі має. Добре діло роби сміло. До доброї криниці стежка утоптана. Добрий чоловік – надійніше кам’яного мосту. Від добра добра не шукають. Все добре переймай, а зла уникай. З добрим поживеш – добре й переймеш, з лихим зійдешся – і свого позбудешся.

Слайд 30

Порівняльна характеристика героїв

Слайд 31

Семен Грицько Невеличкий, років десяти Низенький, присадкуватий Сусідин, Мотрин син мовчазний похмурий вбогий брехливий злий голодний не вмів плавати Років десяти говіркий веселий любив пореготатися недостатків не мав Не любив заводитися моторний Не задерикуватий сміливий добрий

Слайд 32

Побажання Семену: Побажання Грицеві:

Слайд 33

Так, дійсно, автор зобразив у творі одвічну боротьбу добра і зла, правди і кривди. Моральну настанову – не залишай друга в біді. Але чому ж твір закінчується щасливо? Хто ж має рацію: Грицько чи Семен? Автор також пише, що не знає, чи поділився Грицько з Семеном тим бубликом. А ви знаєте? Але нехай ці питання залишаться вам для роздумів.

Слайд 34

Домашнє завдання 1. Дібрати і записати прислів’я та приказки про дружбу, добро, стосунки між людьми. 2. Скласти кросворд за прочитаним твором. Ключове слово – „Грицько”. 3. Спрогнозувати долі героїв. Написати продовження оповідання Б. Грінченка „Грицько”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання