X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
МАНДРІВКА ШЛЯХАМИ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

Завантажити презентацію

МАНДРІВКА ШЛЯХАМИ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

МАНДРІВКА ШЛЯХАМИ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

Слайд 2

"Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине… От де, люде, наша слава, Слава України!" ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДЕО

Слайд 3

Тарас Григорович Шевченко (1814-1861) Видатний український поет, художник, громадський діяч, перекладач, автор "Кобзаря", співробітник Київської Археологічної комісії, академік гравірування (1860)

Слайд 4

Дитячі фотографії

Слайд 5

Слайд 6

Творчість У 1840 році видає першу збірку своїх поетичних творів під назвою «КОБЗАР».

Слайд 7

Вірші для дітей Садок вишневий коло хати, Хрущі над вишнями гудуть. Плугатарі з плугами йдуть, Співають, ідучи, дівчата, А матері вечерять ждуть. Сім’я вечеря коло хати, Вечірня зіронька встає. Дочка вечерять подає, А мати хоче научати, Так соловейко не дає. Поклала мати коло хати Маленьких діточок своїх, Сама заснула коло їх. Затихло все, тілько дівчата Та соловейко не затих. «Садок вишневий коло хати»

Слайд 8

«Червоний місяць аж горить» Червоний місяць аж горить. З-за хмари тихо виступає. І ніби гори оживають. Дуби з діброви, мов дива, У поле тихо одходжають. І пугач пуга, і сова З-під стріхи в поле вилітає.

Слайд 9

«Тече вода з-під явора» Тече вода з-під явора Яром на долину. Пишається над водою Червона калина. Пишається калинонька, Явор молодіє, А кругом їх верболози Й лози зеленіють. Тече вода із-за гаю Та попід горою. Хлюпощуться качаточка Помеж осокою. А качечка випливає З качуром за ними, Ловить ряску, розмовляє З дітками своїми. Тече вода край города. Вода ставом стала. Прийшло дівча воду брати, Брало, заспівало. Вийшли з хати батько й мати В садок погуляти, Порадитись, кого б то їм Своїм зятем звати?

Слайд 10

«Сонце заходить, гори чорніють » Сонце заходить, гори чорніють. Пташечка тихне, поле німіє, Радіють люди, що одпочинуть, А я дивлюся... і серцем лину В темний садочок на Україну. Лину я, лину, думу гадаю, І ніби серце одпочиває. Чорніє поле, і гай, і гори, На синє небо виходить зоря.

Слайд 11

Зоре моя вечірняя Прослухай пісню на вірш Т. Г. Шевченка

Слайд 12

Реве та стогне Дніпр широкий Прослухай пісню на вірш Т. Г. Шевченка

Слайд 13

Живопис Опис картини "Киргизеня" На картині зображено хлопчика, який грається з котом біля порога землянки. На східцях, що ведуть до землянки, накинувши на плечі шинель, сидить сам художник і з цікавістю спостерігає за ними.

Слайд 14

Катерина Йде дорогою вродлива українка. Ступає повільно босими ногами. Нахилила голову, опустила очі. Руками взялася за край фартуха. Здається, щоб витерти сльозу. Шевченко майстерно намалював, як Катерина переживає своє горе. Дівчина зображена одразу після зустрічі з москалем, якого вона кохала, який її зрадив. Москаль також є на картині. Він їде верхи, поганяючи свого коня, і обертається, щоб подивитись на Катерину. Він позаду, і його обличчя погано видно. Але по обличчю дівчини стає зрозуміло, що вона покинута назавжди. Якийсь чоловік у білому одязі сидить на дорозі, грається маленьке цуценятко, росте велике дерево, на задньому плані стоїть млин. Нічого не бачить Катерина. Опустивши руки і нахиливши голову, йде вона дорогою.

Слайд 15

«Селянська родина» На картині Тараса Шевченка зображена селянська родина. Ми бачимо батька, матір та їх маленького сина. Позаду них старенька селянська хата. Напевно, скінчився трудовий день. Скоро вечеря. Батько присів біля хати трошки відпочити після важкої праці на пана. Мати не може натішитися своїм маленьким синочком. Він робить свої перші кроки. Навіть пес радо вітає його. Сум в очах батька. Він знає, що нелегка доля чекає малого. Батько, мати та син змальовані ближче до глядачів. Неподалік сидить дідусь. Досі він дивився за хлопчиком. На картині переважають ніжні кольори, що передають радість та смуток. Червоний колір одягу передає велику материнську любов, а білий – надію на краще життя.

Слайд 16

Тяжке багаторічне заслання, душевні переживання і хвороба призвели до передчасної смерті Тараса Шевченка - 10 березня 1861 року він помер у будинку Академії мистецтв, де проживав останні роки. 12 березня його було поховано на Смоленському кладовищі у Петербурзі, а в травні, за заповітом, тіло Шевченка було перевезено в Україну і поховане у Каневі на Чернечій горі.

Слайд 17

Вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка. Музеї Тараса Шевченка

Слайд 18

Канів. Музей Т.Г.Шевченка на Чернечій горі

Слайд 19

Будинок-музей Тараса Шевченка

Слайд 20

Націона льний музе й Тара са Шевче нка в Києві

Слайд 21

Націона льний музе й Тара са Шевче нка в Києві

Слайд 22

Націона льний музе й Тара са Шевче нка в Києві

Слайд 23

Свою Україну любіть. Любіть її… во время люте, В остатню, тяжкую мінуту За неї Господа моліть! Підсумок

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання