X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Образотворче мистецтво у житті Тараса Шевченка

Завантажити презентацію

Образотворче мистецтво у житті Тараса Шевченка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Образотворче мистецтво у житті Тараса Шевченка

Слайд 2

З дитинства Тарас Григорович любив малювати. Будучи хлопчиком він був козачком у пана Енгельгардта. Вимушене неробство в поміщицькому будинку дуже томило Шевченка. Цілими днями йому доводилося нерухомо і мовчки сидіти в передній.  За першим покликом пана Шевченко прибігав,подавав чубук або наливав воду в склянку  з графина, що стояв перед самим носом поміщика-самодура “За вродженої мені зухвалості характеру, - писав Шевченко, я порушував панський наказ,наспівуючи  трохи чутним голосом гайдамацькі сумні пісні і змальовуючи крадькома картини суздальської  школи, що прикрашали панські покої».

Слайд 3

В 1829 році Тарас разом з поміщиком Енгельгардтом та його слугами попадає в Вільно. Цей період життя кобзаря найменше вивчений, Існує розповідь самого Шевченка про те, як він одного разу став змальовувати козака Платова. “ Час летів для мене непомітно. Вже я дістався до маленьких козачків, гарцюючих коло генеральського коня, як позаду мене відкрилися двері і ввійшов пан… Він з остервінінням видрав мене за вуха й надавав ляпасів – не за моє мистецтво… а за те, що я міг би спалити не тільки дім, але й місто. На наступний день він велів кучеру Сидору добре мене випороти, що и було зроблено з належною ретельністю ”. Але бачачи незнищуюму пристрасть Шевченка до малювання, Енгельгардт вирішує зробити з нього придворного живописця. Є відомості, що в Вільно Тарас деякий час вчився у відомого живописця, профессора університета Яна Рустема. 1830 року Енгельгардт, Тарас та інші слуги покинули Вільно. У 30х роках Тарас Шевченко виїхав разом з поміщиком до столиці. Тут Шевченко зустрів земляка-художника Івана Сошенка (близько 1834-35 роки), який незабаром познайомив його з демократично налаштованими і впливовими діячами культури Петербурга - В.Григоровичем, О. Венеціанова, В. Жуковським, М. Вієльгорський. Вони, розгледівши в Шевченка рідкісний талант, в 1838 році викупили його з кріпацтва. (Шевченко на той час виповнилося 24 роки).

Слайд 4

З 1838 по 1845 рік Шевченко навчався в Петербурзькій Академії мистецтв  (заснована в 1757 році), виявивши неабиякі здібності у живописі маслом, аквареллю, олівцем. В Академії навчалися студенти як на  казенному утриманні так і «сторонні». Академісти слухали загальноосвітні предмети і спеціальні. «Сторонні» мали право відвідувати лише спеціальні класи. Шевченко ставився до останніх. Його вчителем був найбільший російський живописець Карл Брюллов.  Шевченко відразу почав навчатися у «фігурному» класі (малювання гіпсових фігур),  пропустивши три попередні, тому що мав досить високухудожню підготовку.  Шевченко також відвідував лекції Аполлона Феодосійовича Щедріна(професор Академії  мистецтв, викладав архітектуру, перспективу та креслення, брат художника-пейзажиста Сильвестра Щедріна, одного із засновників російського реалістичного пейзажу). У ці ж роки Шевченко сформувався як поет.

Слайд 5

Слайд 6

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство