X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Різмаїтість ракоподібних. Їхня роль у природі та житті людини

Завантажити презентацію

Різмаїтість ракоподібних. Їхня роль у природі та житті людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Відкритий урок у 8 класі Вчитель:Милосердна А.Н

Слайд 2

Тема уроку:розмаїтість ракоподібних. Їхня роль у природі та житті людини. Мета: продовжити формувати знання учнів про підтип Ракоподібні, ознайомити з різноманітністю представників цього типу, показати їхню роль в екосистемах і значення для людини; розвивати вміння самостійно працювати з додатковою літературою; розвивати логічне мислення, виховувати екологічне мислення та бережливе ставлення до природи.

Слайд 3

6. Домашнє завдання. Читати пар. 21. Питання 1-7 усно Скласти невеличкий твір «На морському дні»

Слайд 4

І.Термінологічна естафета. Продовжити речення: 1.Пульсуючий орган, який забезпечує рух гемолімфи по кровоносних судинах… 2.Органи, які забезпечують поглинання кисню, розчиненого у воді … 3.Кров змішана з порожнинною рідиною, утворює рідку тканину внутрішнього середовища, яка називається… 4.Тіло ракоподібних вкрите міцним зовнішнім скелетом… 5.До складу кутикули входить речовина… 6.Мускулатура ракоподібних складається з окремих… 7.Подібні за будовою групи елементів формують… 8.Пара залоз, які через своє забарвлення дістали назву… 9.Органи, утворені на першій парі ходильних ніг…

Слайд 5

ІІ. Гра «Так чи ні» Я зачитаю вам твердження, а ви підніміть картки: якщо «так» - зелені, якщо «ні» - червоні. Органи дихання ракоподібних – зябра. Кровоносна система незамкненого типу. Черевце не членисте. Мають черевні ніжки. У більшості по два складні фасеткові ока. На голові є одна пара вусиків. Органи виділення – нирки. Періодично в рака річкового відбувається линька. Мають павутинні залози.

Слайд 6

ІІІ.« Запитай мене» Запитання: Яке значення черевних ніжок самки рака? Чим представлені органи дихання ракоподібних? Що розміщено в передній частині тіла на рухомих стебельцях? З яких відділів складається тіло річкового рака? Як називається речовина, що є основою зовнішнього скелета ракоподібних? Як називається передня частина органів травлення? З чого складається нервова системи ракоподібних? Де зимують раки? Чому раки червоніють під час варіння? Чим заповнені проміжки між внутрішніми органами ракоподібних? Відповіді: Запліднені яйця – ікринки – самка відкладає на черевних ніжках; маленькі рачки перебувають деякий час на черевці. Зябрами. Очі складні. Головогрудей і черевця. Хітин. Рот. Головний мозок і черевний нервовий ланцюжок. У норах. Тому що руйнуються всі інші пігменти, які наявні в живих раків і переважають над червоними. Не руйнуються лише червоні. Жировим тілом.

Слайд 7

Вивчення нового матеріалу Казка На балу у ракоподібних

Слайд 8

Слайд 9

Блакитний рак

Слайд 10

Дафнія

Слайд 11

Камчацький краб

Слайд 12

Лангуст і омар

Слайд 13

Рак самітник з актинією

Слайд 14

Слайд 15

Роль ракоподібних в екосистемі та житті людини

Слайд 16

Вплив людини на чисельність крабів

Слайд 17

4. Узагальнення і систематизація знань Метод « Бісер» Сиділи на дні водойми різні представники ракоподібних, потім вони полаялися і розповзлися в різні сторони. Допоможіть старому крабу зібрати своїх родичів, як бісер на ниточку. На дошці представники тваринного світу. Треба залишити тільки представників ракоподібних.

Слайд 18

5. Підбиття підсумків. «Незакінчені речення» На сьогоднішньому уроці для мене найважливішим відкриттям було… Урок важливий тому, що… Мені сподобалося… Мені не сподобалося… Виставлення оцінок.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія