X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Б. Лепкий. “Мишка” (Казка для дітей: для малих і для великих). ТРАГІЧНА І КОМІЧНА СИТУАЦІЇ, ЇХНЯ РОЛЬ У РОЗКРИТТІ ГОЛОВНОЇ ДУМКИ, МОРАЛІ

Завантажити презентацію

Б. Лепкий. “Мишка” (Казка для дітей: для малих і для великих). ТРАГІЧНА І КОМІЧНА СИТУАЦІЇ, ЇХНЯ РОЛЬ У РОЗКРИТТІ ГОЛОВНОЇ ДУМКИ, МОРАЛІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Б. Лепкий. “Мишка” (Казка для дітей: для малих і для великих). ТРАГІЧНА І КОМІЧНА СИТУАЦІЇ, ЇХНЯ РОЛЬ У РОЗКРИТТІ ГОЛОВНОЇ ДУМКИ, МОРАЛІ Хіба ж гроші важніші від життя? Лауш Т.Б., вчитель української мови і літератури, м. Сміла, ЗОШ І-ІІІ ст. №7

Слайд 2

Літературна вікторина «Відомий Б. Лепкий» Б. Лепкий був сином… Літературний псевдонім письменника. Фах Б. Лепкого. Дисципліна, яку викладав письменник у Краківському університеті. Викладаючи у Ягеллонському університеті, Б. Лепкий став членом гуртка західноукраїнських літераторів… Кому допомагав письменник під час Першої світової війни?

Слайд 3

Літературна вікторина «Відомий Б. Лепкий» Назва пісні, автором якої був Б. Лепкий. Трилогія письменника. В яких країнах Б. Лепкий намагався популяризувати українську літературу. Якої двотомної збірки творів українських письменників-поетів був упорядником Богдан Лепкий. Твір, який письменник переклав польською мовою. Письменники, які високо цінували творчу працю Богдана Сильвестровича.

Слайд 4

Перша світова війна (1914 - 1918 рр.) Росія, у складі якої тоді була Україна, вела війну з Німеччиною. Всього у війну було втягнуто 38 держав; людські жертви становили 10 млн. убитих і більше 20 млн. поранених. Для простого народу ця війна була справжньою трагедією: на полях битв гинули люди, а в містах і селах люди не мали роботи, голодували, взимку мерзли.

Слайд 5

Пригадайте Що таке казка? Які особливості казки? Які бувають казки? Для чого пишуться казки? Для чого, на ваш погляд, казки розповідають маленьким дітям, а не дорослим? Як називають казку, що має яскраво виражену мораль?

Слайд 6

Словникова робота Кінчасті вушка – з гострими кінчиками. Стайня – приміщення, де тримають коней; конюшня. Румигати, ремигати (діал.)– повторно пережовувати проковтнуту їжу. Терлиця – пристрій для витріпування льону від костриці – твердих шматків стебла. Полева доріжка – польова. Деревляний (діал.) – дерев’яний. Трумна, домовина – спеціально зроблена скриня, у якій ховають покійника. Хора – хвора.

Слайд 7

Миша хатня Миша хатня, або домова, або звичайна – це невеликий гризун, який майже завжди живе поруч з людиною. Тривалість його життя до 4 років. Миша харчується картоплею, буряками,  морквою, капустою, зерном, хлібними виробами. За один виводок мишка народжує до семи мишенят.  Які відомості були для вас новими?

Слайд 8

Перевірте, чи уважно ви читали казку? Що раніше лежало в ящику, де ховали господарі гроші: а) теслярське приладдя; б) рушниця; в) гранати; г) дитячі іграшки? Кому належать слова: «Одні з голоду гинуть, а другі папір у ящик ховають»: а) городським мишам; б) сільській мишці; в) господині; г) жінці-жебрачці? Як господар збирався пустити в рух гроші: а) купити качок і кілька свинок, підгодувати, продати та знову купити; б) покласти в банк; в) купити курей та двоє-троє телят; г) купити кілька свинок і двоє-троє телят, підгодувати, продати та знову купити?

Слайд 9

Перевірте, чи уважно ви читали казку? Господар був «...товстий, як годований...»: а) бугай; б) кабан; в) ведмідь. За що господар дорікав жінці після завданої мишкою шкоди? а) не закрила щільно ящик з грошима; б) не хотіла мати кота у хаті; в) не насипала отруєного зерна біля нори шкідниці. Чому мишка раділа з того, що її діти не чують розмову господині з городською жінкою? а) щоб діти не почали пищати і щоб їх не почув господар; б) щоб дітям не схотілося їсти; г) щоб діти не навчилися брехати, як люди.

Слайд 10

Аналіз народних прислів’їв Що ти сховав, те загубив, що ти віддав, те твоє. Прожите, як пролите, не повернеш. Скупого душа дешевше гроша. Скупий двічі платить. Скупого сон не бере. У скупого серед зими льоду не випросиш. Скупий бідніший від жебрака.

Слайд 11

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “У моїх господарів... Є чим поживитися.”

Слайд 12

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “Була собі мишка. Така, як і другі: сіренька, маленька, кінчасті вушка, довгий, гладкий хвостик...”.

Слайд 13

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “Мешкання не розкішне, але безпечне”.

Слайд 14

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “Ці були дуже бідні: худі, голодні, миршаві. Ледве хвостики волокли за собою”.

Слайд 15

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “О, мій господар дуже страшний. Його всі бояться. Колись двох кабанів забив”.

Слайд 16

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “...Перше побачила великі черевики на деревляних підошвах, там обшарпана спідниця, а вище полатана сорочка, а ще вище обличчя, худе, худе, лише шкура та кості, лиш ці червоні заплакані очі”.

Слайд 17

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “Господиня, як крає хліб, то над тарілкою, а крає так тонко, що руку крізь країнку видно”.

Слайд 18

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “Мишка боялась людей”.

Слайд 19

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “Вночі приходять якісь чужі люди, і він їх продає. За гарні гроші. Гроші ховає у ящик під ліжком, недалеко від моєї нори”.

Слайд 20

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “А жінка говорила, мов би за труною йшла: “Змилосердіться, господине, дивіть! Ніг собі в цих проклятих колодках не чую. У мене хора дитина, як мені без молока вертати?”

Слайд 21

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “Тиче жінці гроші під ніс і каже: “Що, гарно пахнуть? Ха-ха-ха. От бачиш, і війна на щось придасться”.

Слайд 22

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “Там [на подвір’ї] не боялась нікого. Ні пишно вбраного когута, що ходив, мов жандарм, ні круторогого вола, що лежав біля стайні...”

Слайд 23

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “Розказували, що тепер у них в городі страх погані часи. Люди не мають що їсти, а про миші, то вже не згадуй”.

Слайд 24

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “Як пряче [хліб] зі столу, то кришки на долоню згортає і дитині до рота несе, щоб з голоду не вмерло... кажуть, війна”.

Слайд 25

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “Господиня ходить тепер, як паня. Які у неї сорочки, які кружева – пфу! Пахучим милом вмивається”.

Слайд 26

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “Най би хоч перед смертю напилося. Совісті нема на тую муку дивитися. Я ж – мати. Я вам цього, спасителько моя, во віки не забуду”.

Слайд 27

Гра “Впізнай цитату (про кого вона?)” СІЛЬСЬКА МИШКА ГОРОДСЬКІ МИШКИ ГОСПОДАРІ СІЛЬСЬКОЇ МИШКИ ГОРОДСЬКІ ЖИТЕЛІ “Як мишка тую розмову почула, то так їй соромно зробилося, не за себе, а за господиню, що чимскоріше побігла до нори”.

Слайд 28

Трагічна та комічна ситуації в казці “Мишка” Едвард Мунк. «Хвора дитина»

Слайд 29

Яка, на вашу думку, основна ідея твору? “... ніхто не сміє дармувати. Гроші також. Їх треба пустити в рух.” “Одні з голоду гинуть, а другі папір у ящик ховають. Хіба ж папір важніший за життя?”.

Слайд 30

Підсумок уроку Що хотів сказати читачеві автор цим твором? Чому він обрав для цього жанр казки? Як можна було б по-іншому назвати цю казку? Домашнє завдання Підготуватися до контрольного твору-роздуму на одну з поданих тем: «Яким я уявляю людське щастя»; «Істинні та фальшиві цінності в житті людини»; «Від чого залежить мій власний вибір».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література