X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Казка про Ксеню і дванадцять місяців

Завантажити презентацію

Казка про Ксеню і дванадцять місяців

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Богдан Лепкий «Казка про Ксеню і дванадцять місяців». Казкові мотиви у п’єсі. Особливості драматичного твору

Слайд 2

Божена Немцова 4 февраля 1820?, Вена — 21 января 1862, Прага)

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Богда н Ле пкий (Богдан Теодор Нестор Лепкий) (4 листопада 1872, Крегулець — 21 липня 1941,Краків)

Слайд 7

"Інколи здається, що словами Лепкого співає сам народ". (І.Франко). "Поезія Б.Лепкого заслужено ввійшла в золотий фонд українського письменства. Б.Лепкий - один з найкращих ліриків не лише в українській, а й у світовій літературі". (Яр Славутич). "Богдан Лепкий - не епізодичне ім’я в українській літературі, це постать першорядної ваги, непересічного таланту«. (М.Ільницький).

Слайд 8

Слайд 9

Золоте Поділля Народився Богдан Лепкий 4 листопада 1872 р. на хуторі Кривенький (нині не існує), неподалік від с. Крегулець (нині – с. Крогулець Гусятинського району), за іншими даними - в с. Кривеньке (нині - Чортківського району).

Слайд 10

Перші знання майбутній письменник одержав у батьківському домі, де вчителем був сам батько, який виступав з літературними творами під псевдонімом Марко Мурава. Богдан закінчив у Бережанах так звану"нормальну школу", а пізніше Бережанську гімназію. Далі продовжує навчання у Віденській академії мистецтв. Але навчання там не принесло морального задоволення: Богдан відчув, що розминувся зі своїм справжнім покликанням, тому йде на філософський факультет Віденського університету. Пізніше туга за батьківщиною приводить його до Львівського університету.

Слайд 11

З 1895 р. почав працювати учителем української, польської та німецької мов і літератур, історії та географії у Бережанській гімназії. Водночас інтенсивно займався громадською працею. На початку 1899 року переїжджає у Краків, викладає в Ягеллонському університеті. Восени 1915 р. Б.Лепкий був мобілізований до австрійського війська. 

Слайд 12

Доля закинула письменника у Німеччину, де він працює у таборі військовополонених (першої світової), проводить культурно-освітню роботу серед колишніх воїнів царської армії. Події першої світової війни знайшли відображення у багатьох його поетичних і прозових творах.

Слайд 13

З 1925 року Б.Лепкий повертається до Кракова, де стає професором Ягелонського університету. Знову розгортається його творча праця та видавнича діяльність.

Слайд 14

Помер письменник 21 липня 1941 року. Похований на Раковецькому цвинтарі у Кракові (Польща).

Слайд 15

Слайд 16

За 69 років життя і 50 років творчої невсипущої, муравлиної праці Б. Лепкий видав 62 книги перекладів та переспівів українських поетів, письменників. Видавав букварі, читанки, казки для дітей. Власних книг видав - 77.

Слайд 17

1. Де і коли народився Богдан Лепкий? 2. Де здобув Маленький Богдан свої перші знання? 3. Під яким псевдонімом працював батько письменника? 4. В якому місті знаходилась школа, де вчився Лепкий? 5. На які роки припадає початок літературної діяльності Б. Лепкого? Команда «Червоних»

Слайд 18

1. З якого року твори Б. Лепкого почали з’являтися у періодичних виданнях? 2. Які мови викладає у школі Лепкий вчитель? 3.В якому році письменник переїжджає до Кракова? 4. Події якої війни вплинули як на особисту долю письменника, так і знайшли своє відображення у його творах? 5.Які події у житті Б. Лепкого відбувалися восени 1915 року? Команда «Синіх»

Слайд 19

1. Що відбувається у житті Б. Лепкого після закінчення 1 Світової війни? 2.Де і коли зупинилося мерце письменника? 3.Назвіть визначні твори Б. Лепкого? 4. В якому році було написано «Казку про Ксеню і дванадцять місяців»? 5. З яких творів складається творчий доробок Б. Лепкого? Команда «зелених»

Слайд 20

Івано-Франківський академічний обласний ТЕАТР ЛЯЛЬОК ім. Марійки Підгірянки

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Драматичний твір – літературний твір, у якому відтворюються події не розповіддю про них, а через вчинки і розмови (діалоги і монологи) персонажів. Драматичні твори призначені для постановки на сцені. Особливості жанру твору:

Слайд 24

1.Навколо багаття сидять люди, хто ближче до вогню, хто трохи далі. Їх десятеро і старі, літні, молоді і ще зовсім юнаки. (дванадцятеро, бо 12 місяців у році). 2.Ксеня розповіла їм, що її прислала мачуха по гриби, по шишки. (Не по гриби, не по шишки, а по фіалки, суниці або полуниці, яблука). 3.Фіалки пасербниці допоміг отримати місяць квітень (Ні, Май) 4.Швидко назбиравши квітів, пасербиця подякувала: «Вклоняюсь низько місяцям Великеє спасибі вам! За вашу ласку, за добро, Що мені втіху принесло.» (Так) 5. Ксеня любила наспівувати мамину колискову. (Так) 6.Після смерті матері найкращим другом Ксені був пес Лиско. (Так). 7.Добро у казці перемагає. Ксені стала жити у добрі та злагоді. (Так). “Лови помилку” (“Так - Ні”)

Слайд 25

Порівняльна характеристика пасербиці та мачухи з дочкою Пасербиця Ксеня Мачуха та її дочкаПалана Риси характеру   Риси характеру Працьовитість, безкорисливість, любов до природи, доброта. Безсердечні, безсовісні, злі, жадібні, хитрі, підлі, егоїстичні. Їїжиттєве кредо   Їхжиттєве кредо Живе для інших, відгукується на будь яке прохання Живуть лише для себе, байдужі до чужого горя.  

Слайд 26

Продовжіть висловлювання: • Найбільше мені сподобалося... • Мене зацікавило... • Я задоволений, що... • Найцікавішою була розповідь... • Як би мені хотілося... Підсумок уроку:

Слайд 27

Презентацію підготувала вчитель української мови та літератури ЗОШ № 11 І-ІІІ ступенів м. Ізмаїла Райкова Лілія Миколаївна 2012 н. р.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література