X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українська народна казка “Дві вивірки”

Завантажити презентацію

Українська народна казка “Дві вивірки”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українська народна казка “Дві вивірки” Кащенко І.П., вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи №5 ім. В.І.Чуйкова

Слайд 2

Знову день почався, діти! Всі зібрались на урок. Тож пора нам поспішати – Кличе в подорож дзвінок! Створення емоційного настрою

Слайд 3

Сьогодні в нас урок незвичайний, Він навчить багато вас чому. Хай буде він для вас навчальний, За це подякуєм йому. А що ми будемо робити? А що ми будемо читати? Ви можете самі сказати, Як спробуєте ребус відгадати. Спільне проектування теми та завдань уроку

Слайд 4

Ребус Г Б

Слайд 5

Скоромовка Білча в дуплі горіх хова. Прийшла пора горіхова. Г.Бойко

Слайд 6

Загадка Довгий хвіст, короткі вуха. А яка вона стрибуха! По деревах стриб та стриб — Ви догнать її могли б? Ось затрималася трішки, Понесла в зубах горішки Й заховала у дуплі — Там запаси немалі. Працьовита, наче бджілка, І дбайлива дуже ... . (Дмитро Солодкий)

Слайд 7

Чистомовка Шепче вітер: «Ша-ша-ша: Шубку білочка знайшла! Шубку білочка купила!» Шепчеш ти і вірю я: «Шубка в білочки – своя». Г. Чубач

Слайд 8

Казок країна чарівна, У гості вас чека вона. Отож часу не гайте,  У подорож рушайте.

Слайд 9

Вивірка (лат. Sciurus) або білка – рід гризунів родини вивіркових. Вивірка пристосована до життя на деревах. Включає багато видів, поширених в лісах Європи, Азії й Америки. Вивірки належать до групи гризунів.

Слайд 10

Жили собі, були собі дві вивірки в густому лісі у дуплах. Однаково гарні, пушисті, ловкі. Тільки не однакової вдачі. Бо одна з них цілий день трудилася: збирала горішки, гриби, жолуді і все те складала у своїй хатинці, в дуплі дерева. А друга була собі зовсім недбайлива. Цілими днями тільки їй роботи, що стрибати з галузки на галузку, лякати пташок у гніздах або сидіти бездільно й свистати на весь бір. А схоче попоїсти — не журиться.

Слайд 11

Тож літом усюди їжі повно! То горіх, то жолудь з дуба, то шульки з ялиць і сосон, то корінці всякі. Погризе того, скубне цього — та й знову скаче собі весела, сита. Отже, ціле літо весело прожила.

Слайд 12

Тим часом перша вивірка, працьовита й дбайлива, наносила собі в дупло повно всякого корму. Це на зиму придбала. І вже заздалегідь устелила свою хатинку мохом, пушком і сухим листям, щоби було тепло і м'яко в зимі. Та й дверцята приробила собі до свого дому. Добра була господиня. Так пройшло всеньке літо, в одної вивірки — у праці й журбі, а в другої — в іграшках.

Слайд 13

Минула вже й дощова осінь, і прийшла холодна зима. В лісі стало сумно і пусто: ні листячка, ні грибів, ні орішків. Тільки мороз і вітер, що снігами мете. Сидить собі в тепленькому дуплі роботяща вивірка і гадки про біду не має. Ціле літо на те працювала, щоби в зимі спокійно відпочити. І м'яко їй, і тепло, і з'їсти є що.

Слайд 14

Ой, та не так жилося її лінивій і легкодушній посестрі. У її дуплі ні вікон, ні дверей. Не пригаздувала. Запасів на зиму нема, ані одного горішка! Лише холодний вітер по хатині свище, гуляє. Сидить бідна вивірка, голодна, марна, замерзла, в клубочок звилася. Кидається по лісі туди, сюди, нічого нема — усе замерзло. Хоч погибай з холоду та й голоду!

Слайд 15

Аж пригадала убога вивірка свою пильну, роботящу сусідку та й думає собі: «Піду я до неї. Хай же поможе чим-небудь, у неї гори припасів. А літом їй поверну». Іде вона до сусідки та й несміло стукає в двері: — Хто там? — Я, твоя сусідка! — Просимо,— кличе вивірка і відчиняє двері.

Слайд 16

Як поглянула на нещасну, помарнілу, напівмертву від студени сусідку, то зараз усе зрозуміла. — Прошу, сідай, саме на обід натрапила! Чим хата багата... От зігрійся трохи в мосі, а я приладжу тобі орішків і жолудів... На, їж на здоров’ячко. Та й разом зі мною живи, мені і так скучно одинокій. Засоромлена вивірка почала говорити: — Але ж я не заслужила на таку доброту; я ціле літо — знаєш — гуляла. — Нічого,— каже друга,— тепер ти також будеш дбати так, як я, бо пізнала тепер, що без праці нема добра! От, будемо разом працювати і разом жити.

Слайд 17

Лінива на радощах обцілувала свою добру товаришку. І відтоді жили обі вивірки разом. А ліниву вивірку біда і нужда навчили працювати. Найближчого літа лінива стала також пильною і принесла великі припаси харчів до спільної хати.

Слайд 18

Роз’єднайте слова і прочитайте речення: Сидитьсобівтепленькомудупліроботящавивірка ігадкипробідунемає.

Слайд 19

Тест Де жили вивірки? а) в сусідньому ліску; б) в густому лісі; в) на сонячній галявині. 2. Як пройшло літо у першої вивірки? а) у праці й журбі; б) в праці й радості; в) у спокої та тиші. 3. Як пройшло літо в другої вивірки? а) в іграшках; б) в роботі; в) у розвагах. 4. Яка була осінь того року? а) золота; б) дощова; в) тепла. 5. До кого звернулась друга вивірка по допомогу? а) до сестри; б) до сусідки; в) до подружки. 6.Чим пригощала голодну вивірку роботяща сусідка? а) грибами та горіхами; б) горіхами та шишками; в) горішками та жолудями.

Слайд 20

Перевір себе! б а а б б в

Слайд 21

Фізкультхвилинка Лапки в боки, вгору вушка – скачуть білочки-подружки. 1, 2, 3, 4, 5 – по гілках вони летять. Кожен ранок на галяві спритно роблять вільні вправи. 1, 2, 3, 4, 5 – люблять звірі рахувать.

Слайд 22

Конкурс “Хто найуважніший?” - Якими були вивірки? Прочитай. Як проводила день перша вивірка? А чим займалася друга вивірка? Що їли вивірки влітку? Які запаси зробила на зиму перша вивірка? Як вона підготувала своє дупло? Як змінився ліс з приходом зими? Що дало змогу першій вивірці спокійно відпочивати взимку? Як зустріла зиму друга вивірка? Чому вона була голодна та замерзала? До кого звернулася вивірка по допомогу? Як зустріла перша вивірка сусідку? Що вона їй запропонувала? Чому лінивій вивірці стало соромно?

Слайд 23

Правильно став наголос! вивірка зазадалегідь шульки приробила пильна не журиться попоїсти легкодушна складала помарніла бездільно напівмертва працьовита роботяща господиня засоромлена

Слайд 24

Гра “Скажи лагідно” Білка - …, гніздо - …, гриб - …, птах - …, шишка - …, пух - …, горіх - …, літо - …, хата - …, зима - … .

Слайд 25

Добери слова, близькі за значенням до слів: Зрозуміла - …, трудилася - …, кидається - …, скаче - …, мете - …, весела - …, працьовита - …, дбайлива - …, господиня - …, вивірка - … .

Слайд 26

Добери слова, протилежні за значенням: Густий - …, роботяща - …, великі - …, холодна - …, сумно - …, мороз - …, добро - …, літо - …, відчиняє - …, говорити - … .

Слайд 27

Цікаве про білку Білки дуже цікаві, люблять пізнавати нове. Вони справжні акробати. Іноді йдуть на руки. Можуть вкрасти щось смачненьке. Білок існує багато видів.

Слайд 28

Гігантські королівські малобарські білки досягають метра разом з хвостом і ваги в три кілограма. Гнізда в малабарської білки – майстерно сплетені кулі діаметром більше метра, вимощені всередині зеленим листям. Енциклопедія для дітей «Чудеса живого світу» Цікаве про білку

Слайд 29

Проведи дослідження: знайди сліди білки. Обґрунтуй свій вибір. заєць білка лисиця вовк

Слайд 30

Прочитайте деформований текст ліБка Бікла — спрівжнай вітпоряний акротаб. Завдяик камтикіг нова когел зитьла оп деверах. риСпнот перестбуватири домагапоє говдий наспухтйи стіхв. ніВ жислуть кермом і рапашутом. - Що нового дізналися з тексту?

Слайд 31

- Доповніть розповідь про білку потрібними словами і виразами. Білка — це невеличке ________. Хутро в неї влітку _____ , а взимку —____. Живе у ______ і _______, в _______ дерев. Живиться ________, ________, __________ і __________. Її найлютіший ворог — куниця. (руде, звірятко, сіре, грибами, горіхами, лісах і садах, жолудями і шишками, в дуплах) Творче завдання звірятко руде сіре лісах садах дуплах грибами горіхами жолудями шишками

Слайд 32

Слайд 33

- Де ти, білочко, живеш? Що ти, білочко, гризеш? - У зеленому ліску, У дуплі, у соснячку Я гризу горішки, І гриби, і шишки. - А в морози люті, злі Ти не мерзнеш у дуплі? - Мене добре зігріва Моя шубка хутрова. І тому зимові дні Мені зовсім не страшні. (Г. Демченко)

Слайд 34

Я хочу, Щоб ніколи Не лишав вас світ казковий. Навіть , коли ви станете Дорослими людьми. Щоб з вами радо зустрічались І завжди щиро усміхались.

Слайд 35

МОЛОДЦІ!

Слайд 36

Такі вишивки можна зробити у вільний час

Слайд 37

Використані джерела http://kazka.vn.ua/%D0%94%D0%B2%D1%96_%D0%B2%D0%B8%D0%B2%D1%96%D1%80%D0%BA%D0%B8_(%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0) http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%B2%D1%96%D1%80%D0%BA%D0%B0 Абетка скоромовок. Презентація Кащенко І.П., слайд 39. Читання текстів з картинками. http://teacher.at.ua/publ/navchalna_ta_metodichna_literatura/posibniki_dlja_uchniv_batkiv_vchiteliv/chitannja_tekstiv_z_kartinkami/85-1-0-12409 Картинки – ресурси Інтернету

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література