Усна народна творчість. Українська народна казка "Кирило Кожумяка"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ЧОМУ ТАКУ НАЗВУ МАЄ- УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ? СМАЙЛИКАМИ ПОКАЖІТЬ НАСТРІЙ, ЯКИЙ ВИКЛИКАЄ ЦЯ НАЗВА. ЩО МИ БУДЕМО ВИВЧАТИ? ЩО ВИ ОЧІКУЄТЕ ВІД УРОКІВ ЦІЄЇ ТЕМИ ?
ПИТАННЯ ДО ВСТУПУ Твори яких жанрів ми будемо вивчати в цьому розділі? Прочитайте речення, де сказано, які твори будемо вивчати? Як до нас дійшли твори усної народної творчості? З якою метою ми будемо вивчати твори усної народної творчості?
Усна народна творчість (фольклор) Казки Легенди Міфи Думи Прислів'я Приказки Загадки Скоромовки Частівки Небувальщини Потішки Обрядові пісні
Робота за таблицями Буквосполучення Скоромовки (по групам) 1. Мурлика муркоче – морозива хоче. Мурлико руденький – замерзнеш дурненький.
2. Серед ночі два кроти налякались темноти. Тож втекли мерщій із двору у свою глибоку нору!
Галявина чистомовок Ла-ла-ла – в гості казочка прийшла. На-на-на – буде казка чарівна. Ки-ки-ки – слухають їх залюбки. Ок-ок-ок – повний замок казок.
Запрошення до казки За моїм палким хотінням За казковим повелінням, Всі, хто поруч, осміхніться, Двері в казку, відчиніться.
Повторення вивченого Які казки вивчали у 2 класі? “Лисиця та їжак” “Рукавичка” “Вовк та козенята” “Лисиця та журавель” “Колосок” Що об’єднує ці казки?
Визначення терміну “Чарівні казки” Що Ви розумієте під словами “Чарівні казки”? Героями чарівних казок є люди з надзвичайною силою, які гаряче захищають інтереси людей.
Опрацювання казки «Кирило Кожум’яка» Прослуховування казки(мовчазне прослідковування) Словникова робота (дошка)
Словникова робота за комп’ютером Князь – вождь племені. В Київській Русі старший із князів називався великим князем, інші – удільники.
Пуд – стара міра маси і ваги, яку застосовували в Росії до запровадження метричної системи мір. Як одиниця маси 1 пуд = 40 фунтам = 16 кг
Урочище – у широкому розумінні – певна ділянка території, що відрізняється від навколишньої місцевості. Природно-територіальний комплекс, морфологічна частина географічного ландшафту.
Аналіз казки за вибірковим читанням Яку дань збирав змій з людей? Чому змій не з’їв князівну? Прочитати як змій розповів про Кирила Кожум’яку? За які риси його боявся змій? Як князівна повідомила батькові про те, хто змія може подужати? Про щоподумав князь, коли побачив голуба? Чому Кирило погодився на бій із змієм? Як готувався до бою богатир?
Робота за таблицями (по групам) (визначити характеристики змія, князівни, Кирила Кожум’яки)
Чи можна сказати, що останнє прислів'я є головною думкою казки? Чи сподобалась казка? На кого б Ви хотіли бути схожими? Хто в казці був втіленням зла? Добра? Чи справдились ваші очікування? (Смайлики)
Схожі презентації
Категорії