X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
усна народна творчість

Завантажити презентацію

усна народна творчість

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготувала вчитель початкових класів КЗО СЗШ№114 Дніпропетровської міської ради Савченко Л.С.

Слайд 2

Фольклорні жанри ЛІЧИЛКИ КАЗКИ ПРИСЛІВЯ СКОРОМОВКИ ЗАГАДКИ ПІСНІ

Слайд 3

Ми, українці, - нація дуже давня. Ми самі творили свою національну культуру. Протягом своєї багатовікової історії український народ склав безліч прекрасних казок, прислів’їв, загадок, пісень. Я люблю читати, бо народна мудрість вчить, як на світі жить.Хочу сама більше дізнатися про це і розповісти вам.

Слайд 4

РОЗПОВІДНИЙ ТВІР ПРО ВИГАДАНІ, ЧАСТО ФАНТАСТИЧНІ ПОДІЇ. Та чи всі зібрались до моєї хати? Всі. Тоді вже й можна казку починати.

Слайд 5

ДОТЕПНЕ ЗАПИТАННЯ АБО ВИСЛІВ, В ЯКОМУ НАЗИВАЄТЬСЯ НЕ САМ ПРЕДМЕТ, А ПОДІБНИЙ ДО НЬОГО ЗА ІСТОТНИМИ ОЗНАКАМИ. Я ВАМ НЕЮ НАТЯКАЮ, НЕЮ ДУМАТЬ СПОНУКАЮ, ЩОБ КМІТЛИВИЙ ВРАХУВАВ, ЩОБ Я В НЕЇ ПРИХОВАВ, ВАС МОРОЧАЧИ НАВМИСНЕ, І ТОДІ ВІДГАДКА ЗБЛИСНЕ. Дмитро Білоус А ЯКІ ЗАГАДКИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Слайд 6

ЗАГАДКИ - ВІРШІ ЗАГАДКИ - ЗАПИТАННЯ ЗАГАДКИ - ОПОВІДАННЯ ПЕРЕТВОРИ ПРИСЛІВ’Я ТА ПРИКАЗКИ НА ЗАГАДКИ. БЕЗ РОСИ І ТРАВА НЕ РОСТЕ. ВОДА КАМІНЬ ТОЧИТЬ.

Слайд 7

КОРОТКІ РИМОВАНІ ВІРШІ, ПРИЗНАЧЕНІ ДЛЯ РОЗПОДІЛУ РОЛЕЙ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПОСЛІДОВНОСТІ УЧАСТІ ДІТЕЙ У ГРІ. ВИЙШЛА ОЛЯ НА СТЕЖИНКУ, ЗАГУБИЛА ТАМ КОРЗИНКУ, А В КОРЗИНЦІ – ПАЛЯНИЦЯ, ХТО З’ЇВ - ТОМУ ЖМУРИТЬСЯ. КОТИЛАСЯ ТОРБА З ВИСОКОГО ГОРБА, А В ТІЙ ТОРБІ – ХЛІБ-ПАЛЯНИЦЯ. КОМУ ДОВЕДЕТЬСЯ – ТОЙ БУДЕ ЖМУРИТЬСЯ. РОЗКАЖИ СВОЇ ЛІЧИЛКИ ЯКІ ЗНАЄШ !

Слайд 8

ЗАДИРАЙ НОСА НАСТІЛЬКИ, ЩОБ ШАПКА НЕ ЗЛЕТІЛА. ВЕЛИКИЙ РОСТИ, ЩАСЛИВИЙ БУДЬ, СЕБЕ НЕ ХВАЛИ, ДРУГОГО НЕ ГУДЬ. БЕЗ ТРУДА НЕМА ПЛОДА. ВЛУЧНИЙ НАРОДНИЙ ВИСЛІВ З ПОВЧИЛЬНИМ ЗМІСТОМ.

Слайд 9

ЖАРТІВЛИВИЙ ВИСЛІВ ІЗ ВАЖКИХ ДЛЯ ШВИДКОЇ ВИМОВИ СЛІВ ЩИГЛИ В КУЩАХ ПИЩАЛИ, ЩОРАНКУ СПОВІЩАЛИ: “ В КУЩАХ ВІТРИЩЕ СВИЩЕ, ГУЛЯЄ МОРОЗИЩЕ.” УСІХ СКОРОМОВОК НЕ ПЕРЕСКОРОМОВИШ, НЕ ПЕРЕВИСКОРОМОВИШ.

Слайд 10

НЕВЕЛИКИЙ ПОЕТИЧНИЙ ТВІР, ЩО МАЄ КУПЛЕТНУ ПОБУДОВУ Й ПРИЗНАЧЕННЯ ДЛЯ СПІВУ. НАРОДНІ ПІСНІ ПОБУТОВІ ЕПІЧНІ ЯКУ ПІСНЮ ТИ МОЖЕШ ЗАСПІВАТИ? ОБРЯДОВІ

Слайд 11

КОЛИСКОВА ПІСНЯ, КОЛИСКОВА – ТО НАЙПЕРША МАТЕРИНА МОВА. ХОДИТЬ СОН КОЛО ВІКОН, А ДРІМОТА КОЛО ПЛОТА. ПИТАЄТЬСЯ СОН ДРІМОТИ: ДЕ МИ БУДЕМ НОЧУВАТИ? - ДЕ ХАТИНКА ТЕПЛЕНЬКАЯ, ДЕ ДИТИНКА МАЛЕНЬКАЯ,- ТАМ МИ БУДЕМ НОЧУВАТИ, МАЛЕ ДИТЯ ПРИСИПЛЯТИ. ЩОБ ВИРОСЛО, НЕ ЗМАРНІЛО, ЩОБ ТЯЖЕНЬКО НЕ ХВОРІЛО, СИЛИ Й РОЗУМУ НАБРАЛОСЬ, СВОЇХ БАТЬКІВ ПОТІШАЛО.

Слайд 12

КОЛЯДКА – СТАРОВИННА ОБРЯДОВА РІЗДВЛЯНА ПІСНЯ. ЩЕДРІВКА – СТАРОВИННА ОБРЯДОВА НОВОРІЧНА ПІСНЯ.

Слайд 13

1.К.С.Прищепа. Тематичний словник школяра. 2.C.С. Коструба. Золоте джерельце. 3.Т.М. Байдара. Я і Україна. 4.О.Я. Савченко. Читанка. 4 кл. 5.Н.С. Іватьо. Дивосвіт. 6 В.І. Цимбалюк. Дивограй.

Слайд 14

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне