X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українська народна казка "Лисиця та їжак"

Завантажити презентацію

Українська народна казка "Лисиця та їжак"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українська народна казка “Лисиця та їжак” Кащенко Ірина Петрівна, вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 ім. В.І.Чуйкова

Слайд 2

Емоційний настрій на урок Знову день почався, діти! Всі зібрались на урок. Тож пора нам поспішати – Кличе в подорож дзвінок. Сьогодні в нас урок незвичайний, Він вчить багато нас чому. Хай буде він для нас навчальний, За це подякуєм йому. А що ми будемо робити? А що ми будемо читати? Ви можете усі сказати, Як спробуєте ребус відгадати.

Слайд 3

Ребус , , , , , , , , З казка

Слайд 4

Мовна розминка. Чистомовка Єць-єць-єць – довговухий заєць ніс хліба окраєць. Ця-ця-ця – добиралась до зайця хижа лисиця. Ни-ни-ни – дикі кабани. Ли-ли-ли – всі жолуді з’їли. Ед-ед-ед – бджоли ворибили мед. Їв-їв-їв- а ведмідь його весь з’їв. - З якої казки ці звірі?

Слайд 5

Гімнастика для очей

Слайд 6

Впізнай казкового героя В мене шубка з колючок, В мене сіра спинка, Ніс, як чорний п'ятачок, Очі — намистинки. Здогадався, мабуть, всяк, Що зовуть мене ... В темнім лісі проживає, Довгий хвіст пухнастий має, Та на місці не сидиться, А зовуть її ...

Слайд 7

Скоромовка Їжак та їжаченя, Їздять по гриби щодня. Їжачиха помагає, Сироїжки їм збирає.

Слайд 8

Біг додому лісом лис. Шелестів за лисом ліс.

Слайд 9

Поверталася стара лисиця із невдалого полювання. У животі бурчить від голоду. Іде, солодкими оченятами позирає. Назустріч їжак.

Слайд 10

Здоров був, їжаче! Здоровенькі й ви будьте, - відповів їжак і згорнувся клубочком.

Слайд 11

- Як здоров’ячко? - Спасибі. - І давно ми не бачилися, голубчику. Давай на радощах поцілуємось. - Згорнувся їжак ще тугіше, засопів. - Не можу, - відповідає. – Я ще не вмивався.

Слайд 12

А знаєш, - каже лисиця, - я тепер уже не їм м’яса, самі овочі. Сьогодні цілий ранок із кроликами у капусті паслася. Та й наїлася ж!..

Слайд 13

Та що ви кажете?! А я оце саме хотів вам сказати, що біля старої вільхи виводок тетеревенят пасеться. Де це? – так і підскочила лисиця.

Слайд 14

За струмочком, праворуч. Та куди ж ви? Побіжу, ніколи…

Слайд 15

І лисиці як не було. Розгорнувся їжак: Піди-но, побігай! Нас, голубонько, не обдуриш…

Слайд 16

Тест 1. Звідки поверталася стара лисиця? а) від кроликів; б) від вовка; в) з полювання. 2. У животі бурчало: а) від холоду; б) від голоду; в) від хвилювання. 3. Кого зустріла лисиця? а) їжака; б) вовка; в) кролика. 4. Лисиця запропонувала їжакові на радощах: а) обійнятися; б) поспілкуватися; в) поцілуватися. 5.Чому їжак відмовився цілуватися з лисицею? а) перелякався; б) не вмивався; в) не снідав. 6. Лисиця сказала, що вона вранці паслася: а) з кроликами; б) з зайцями; в) з козами.

Слайд 17

1. в; 2. б; 3. а; 4. в; 5. б; 6. а. Перевір себе!

Слайд 18

Руханка Їжачок ішов лісочком, Вмить згорнувся він клубочком. А лисичка походила Й їжачка того не з’їла.

Слайд 19

Правильно став наголос: Поверталася стара невдалого позирає тугіше паслася біля старої вільхи виводок тетеревенят

Слайд 20

Словникова робота стара лисиця бурчить позирає назустріч невдалого солодкими їжак здоров відповів згорнувся здоровенькі не вмивався тетеревенят

Слайд 21

Словникова робота Солодкими оченятами - дивиться, поглядає. Тугіше - пішов. Позирає - улесливо, нещиро. Потупав - щільніше.

Слайд 22

Роз’єднайте слова і прочитайте Поверталасястаралисицяізневдалогополювання. Уживотібурчитьвідголоду.

Слайд 23

Вибіркове читання казки Прочитайте зачин казки, її кінцівку. Як виглядала лисиця після невдалого полювання? Як повів себе їжак після зустрічі з лисицею? Що запропонувала лисиця? Як повівся їжак після такої пропозиції? З ким, за словами лисиці, вона снідала і що їла? Яку новину повідомив їжак лисиці?

Слайд 24

Доберіть слова, близькі за значенням до слів: поверталася - … , стара - … , солодкими (оченятами) - … , позирає - … , відповів - … , згорнувся - … , побіжу - … , потупав - … .

Слайд 25

Доберіть слова, протилежні за значенням до слів: стара - … , відповів - … , згорнувся - … , радість - … , каже - … , ранок - … , праворуч - … , потупав - … .

Слайд 26

Гра «Який склад загубився?» Сьо..дні ..лий ..нок із кро..ками у ка..сті ..слася.

Слайд 27

Хто що полюбляє їсти?

Слайд 28

Характеристика казкових персонажів Лисиця (яка?) - Їжак (який?) - добрий хижа кмітливий хитра розумний улеслива голодна винахідливий підступна зла дотепний безсоромна

Слайд 29

Гра “Закінчи речення” Поверталася стара лисиця … У животі бурчить … Іде, солодкими оченятами … Давай на радощах … Сьогодні цілий ранок із кроликами … Нас, голубонько, …

Слайд 30

Молодці!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання