X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Віруси та їхня будова

Завантажити презентацію

Віруси та їхня будова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВІРУСИ ТА ЇХНЯ БУДОВА

Слайд 2

ВІДКРИТТЯ ВІРУСІВ Відкриття цих організмів належить Д.І. Івановському – російському вченому, який тривалий час працював в Україні, в Нікітському ботанічному саду. Досліджуючи мозаїчне захворювання тютюну, він за допомогою мікробіологічних фільтрів намагався виділити його збудника, який, як припускав учений, мав належати до бактерій. Але навіть фільтри з найдрібнішим діаметром пop не могли його затримати, і профільтрований сік хворої рослини спричинював зараження здорових. У 1892 р. Д.І. Івановський довів існування нової, невідомої досі науці, групи збудників захворювань. Їх назвали віруси (від лат. Вірус – отрута). 1898 р. вчені встановили, що збудник ящуру рогатої худоби “фільтрується”. З’ясовано, що ці істоти спричиняють інфекційні захворювання рослин і тварин. 1901 р. доведено, що жовту пропасницю спричиняє вірус, який переносять комарі. 1915 р. відкриті віруси в клітинах бактерій – бактеріофаги. Але оскільки більшість вірусів неможливо помітити у світловий мікроскоп, справжнє вивчення будови і життєдіяльності вірусів стало можливим лише у 30-ті роки ХХ ст. після винаходу електронного мікроскопа.

Слайд 3

ГІПОТЕЗИ ПОХОДЖЕННЯ ВІРУСІВ

Слайд 4

Місце вірусів у системі органічного світу За сучасними уявленнями віруси як внутрішньоклітинні паразити складають окреме царство живої природи – царство Віра. Від представників інших царств (бактерій, рослин, грибів і тварин) віруси відрізняються тим, що не мають клітинної будови. Тривалий час точилася дискусія, чи можна взагалі вважати віруси живими об'єктами, оскільки поза клітиною-хазяїном вони не проявляють ніяких властивостей живого: у них відсутні обмін речовин, ріст, розмноження, подразливість тощо. Лише взаємодіючи із синтезуючими апаратами клітин-хазяїв, віруси здатні проявляти свою життєдіяльність. У вірусів є лише один вид нуклеїнової кислоти (РНК або ДНК, унаслідок чого розрізняють РНК- та ДНК-вмісні віруси). У них відсутні власні білоксинтезуючі системи: нуклеїнова кислота вірусів здатна викликати синтез вірусних частинок клітиною-хазяїном.

Слайд 5

ВЛАСТИВОСТІ ВІРУСІВ Життєвий цикл вірусу складається з двох фаз: позаклітинної, на якій він не проявляє жодних ознак життєдіяльності (фаза вірусних частинок) та внутрішньоклітинної (утворення комплексу вірус—клітина під час розмноження вірусів).

Слайд 6

БУДОВА ВІРУСІВ ПРОСТІ ВІРУСИ

Слайд 7

БУДОВА ВІРУСІВ

Слайд 8

БАКТЕРІОФАГИ Віруси, що уражують бактерії, називають бактеріофагами. Бактеріальні віруси спричиняють руйнування бактерій та інших мікроорганізмів.

Слайд 9

Висновки

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія