X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українські суспільно-побутові пісні

Завантажити презентацію

Українські суспільно-побутові пісні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконала Омельчук Єлизавета учениця 7-А ДЗОШ № 49 Учитель Чиркова Л. В.

Слайд 2

Українські народні пісні – це ліричний вірш куплетної побудови, вид фольклору , який створив народ. Жоден народ не може похвалитися такою кількістю красивих пісень, як український народ, таких теплих, справжніх, глибоких пісень, які торкаються душу людини. Пісні звучать гарно, звучно, благородно і поетично!

Слайд 3

Протягом століть український народ створив понад двісті тисяч пісень. В українських піснях був не лише чудовий зміст, а й прекрасні мелодії, які привертали увагу слухача. Серед українських пісень найбільш популярні є суспільно побутові. А вони поділяються на козацькі, чумацькі, кріпацькі, солдатські, ремісницькі, бурлацькі, заробітчанські, переселенські.

Слайд 4

Козацькі пісні належать до тих, що створені в часи Запорозької Січі. Ці пісні дуже схожі на історичні , вони теж мають високі почуття, викликаних важливою подією, запалом і піднесенням. Інколи козацька пісня доносить до нас окремі імена. Наприклад,Петра Конашевича – Сагайдачного, Петра Дорошенка, в пісні вони представлені в одному часу.

Слайд 5

Чумацькі пісні розказують про нелегке ремесло чумаків , які з приходом весни впрягали відгодованих за зиму волів та товар який вони повинні були відправити у другий город чи у другу країну на півроку чи більше. Чумак часто не мав грошей, щоб закупити волів, вози, і йому приходилось найматися на тяжку працю к пану.

Слайд 6

Значна частина цих пісень втрачена, тому що коли зникло кріпацтво – зникли пісні, яких більше ніхто не пише. Але ті пісні що збереглись, кажуть нам про тяжку працю кріпака. Кріпаки працювали дуже виснажливо, про свідчать багато із кріпацьких пісень.

Слайд 7

Солдатські пісні переповнені тугою і жалем за змарнованим життям. У цих піснях оспівується про те, як молодого хлопця чи парубка насильно ведуть на 25 років відривали від батьківської сім'ї чи власної та вели на прийом, бувало навіть коли вели у кайданах, цьому хлопцю голять чуб та переодягають у солдатську форму.

Слайд 8

Ці пісні відтворюють страждання сільської людини. Хлопці з незаможних родин заради шматка хліба ходили на тяжку працю з малих літ, наймаючись до пана. Бурлак в пошуках праці долав відстань від села до села, від господаря до господаря. Рідко коли закінчувалось заробітком, значно частіше вело до розчарування, пияцтва, деградації. Крім хлопців, були ще і дівчата, але вони наймались у своєму чи сусідньому селі. На певний термін, такий термін називається строк.

Слайд 9

Крім хлопців, були ще і дівчата, але вони наймались у своєму чи сусідньому селі на певний термін, такий термін називається строк.

Слайд 10

У ремісницьких піснях розповідається про людей певного ремесла. Це щасливі люди, тому що вони займаються улюбленою справою. У переселенських мова ідеться про селян, переважно із Західної України, які емігрували за океан.

Слайд 11

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література