УКРАІНСЬКІ ПІСНІ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Українські народні пісні – це ліричний вірш куплетної побудови, вид фольклору , який створив народ. Жоден народ не може похвалитися такою кількістю красивих пісень, як український народ, таких теплих, справжніх, глибоких пісень, які торкаються душу людини. Пісні звучать гарно, звучно, благородно і поетично!
Протягом століть український народ створив понад двісті тисяч пісень. В українських піснях був не лише чудовий зміст, а й прекрасні мелодії, які привертали увагу слухача. Серед українських пісень найбільш популярні є суспільно побутові. А вони поділяються на козацькі, чумацькі, кріпацькі, солдатські, ремісницькі, бурлацькі, заробітчанські, переселенські.
Козацькі пісні Козацькі пісні належать до тих, що створені в часи Запорозької Січі. Ці пісні дуже схожі на історичні , вони теж мають високі почуття, викликаних важливою подією, запалом і піднесенням. Інколи козацька пісня доносить до нас окремі імена. Наприклад,Петра Конашевича – Сагайдачного, Петра Дорошенка, в пісні вони представлені в одному часу.
Чумацькі пісні Чумацькі пісні розказують про нелегке ремесло чумаків , які з приходом весни впрягали відгодованих за зиму волів та товар який вони повинні були відправити у другий город чи у другу країну на півроку чи більше. Чумак часто не мав грошей, щоб закупити волів, вози, і йому приходилось найматися на тяжку працю к пану.
Кріпацькі пісні Значна частина цих пісень втрачена, тому що коли зникло кріпацтво – зникли пісні, яких більше ніхто не пише. Але ті пісні що збереглись, кажуть нам про тяжку працю кріпака. Кріпаки працювали дуже виснажливо, про свідчать багато із кріпацьких пісень.
Солдатські пісні Солдатські пісні переповнені тугою і жалем за змарнованим життям. У цих піснях оспівується про те, як молодого хлопця чи парубка насильно ведуть на 25 років відривали від батьківської сім'ї чи власної та вели на прийом, бувало навіть коли вели у кайданах, цьому хлопцю голять чуб та переодягають у солдатську форму.
Нйамитські та бурлацькі пісні Ці пісні відтворюють страждання сільської людини. Хлопці з незаможних родин заради шматка хліба ходили на тяжку працю з малих літ, наймаючись до пана. Бурлак в пошуках праці долав відстань від села до села, від господаря до господаря. Рідко коли закінчувалось заробітком, значно частіше вело до розчарування, пияцтва, деградації. Крім хлопців, були ще і дівчата, але вони наймались у своєму чи сусідньому селі. На певний термін, такий термін називається строк.
Крім хлопців, були ще і дівчата, але вони наймались у своєму чи сусідньому селі на певний термін, такий термін називається строк.
Ремісницькі та Переселенські У ремісницьких піснях розповідається про людей певного ремесла. Це щасливі люди, тому що вони займаються улюбленою справою. У переселенських мова ідеться про селян, переважно із Західної України, які емігрували за океан.
Схожі презентації
Категорії