X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Тіні забутих предків. Ілюстратори"

Завантажити презентацію

"Тіні забутих предків. Ілюстратори"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роботу виконали Учениці 10-П класу Рокитнянського районного ліцею Скоробагатько Анастасія та Бигіч Ірина

Слайд 2

«Тіні забутих предків» ілюструвалися багатьма художниками: Михайлом Жуком, Оленою Кульчицькою, В'ячеславом Дозорцем, Іваном Філоновим, Ростиславом Палецьким, Сергієм Адамовичем тощо.

Слайд 3

Слайд 4

Ірина Коцюбинська згадує: «Історія цього малюнка така. До Чернігова було вислано студента Якова Бабіча як неблаго-надійну людину. Михайло Іванович познайомився з юнаком, до поміг йому влаштуватися на роботу, а згодом, помітивши, що в юнака якісь дуже довгі пальці та нервові руки, змалював їх для віньєтки до книги "Тіні забутих предків"».

Слайд 5

Ілюстрації допомагають школярам розгледіти в тексті те, що вони не помітили в процесі самостійного читання, зрозуміти деякі суттєві особливості змісту і художньої форми твору.

Слайд 6

Олена Кульчицька упродовж 1927-1928 років виконала 75 ілюстрацій до ювілейного видання «Тіней забутих предків». В ілюстраціях до передмови художниця змальовує чарівну природу Карпат.

Слайд 7

Олена Львівна розуміла, що книжку читатимуть у Північній, Центральній, Східній і Південній Україні люди, які, можливо, ні коли не бачили Карпат і гуцулів. Тому вона щедро мережить сторін ки ювілейного видання малюнками із зображенням Гуцульщини.

Слайд 8

Боротьба Юри-мольфара з хмарами Радова хмара відступає, підкоряючись волі людини-чаклуна.

Слайд 9

Стріча ворожих родів Опис першої картини надто ескізний, але художникові й цього цілком досить, бо він пішов не шляхом конкретизації літературного сюжету, а виявлення його емоційного змісту. Ілюстрація насичена почуттям жаху, в ній ніби все збуджене, в русі, готове впасти долу

Слайд 10

Іван та Марічка над потоком Вона прозора і ясна. Дві маленькі постаті дітей вимальовуються на тлі швидкоплинного потоку, струмені якого обтікають каміння, підіймаються хвилями, закручуються й утворюють неповторної краси візерунок, серед якого де-не-де вгадуються рибки.

Слайд 11

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська література