X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Степан Васильченко. Турбота письменника про українських дітей. Оповідання «У темряві»

Завантажити презентацію

Степан Васильченко. Турбота письменника про українських дітей. Оповідання «У темряві»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Степан Васильченко. Доброзичливий гумор у творах про дітей і для дітей. Оповідання «Свекор». Атмосфера в українській родині – світ добра, любові, взаємоповаги й турботи

Слайд 2

Мета уроку ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом С. Васильченка; розвивати вміння виразно читати та переказувати оповідання, визначати його ідейно-тематичне спрямування, характеризувати образ головного героя; виділяти основну думку в творі, грамотно висловлювати власні спостереження, дискутувати, відстоювати власну точку зору; формувати кругозір, світогляд; виховувати почуття пошани до творчості С. Васильченка; любові, взаємоповаги в родині; прищеплювати учням риси доброти, чуйності, турботливого ставлення до людей.

Слайд 3

Епіграф до уроку Добрі діти — батькам вінець, а злі діти — кінець Народне прислів’я

Слайд 4

Проблемне питання Чи повинні ми вказувати на недоліки батьків?

Слайд 5

Степан Васильченко (Панасенко) Народився 8 січня 1879 року в м. Ічня на Чернігівщині. Чимала родина Панасенків — усіх було восьмеро —тулилася в старій, скособоченій хаті. Батько був чоботарем. В хаті Панасенків любили Шевченкового «Кобзаря» і Гоголевого «Тараса Бульбу». Часом тут лунали пісні — «Ой, наступала та чорна хмара», «За Сибіром сонце сходить»

Слайд 6

П’ять років ходив Степан до початкової школи в Ічні. І закінчив її найкращим учнем. Шістнадцятилітній Степан їде вчитися до Коротишівської учительської семінарії. Осінь 1898 року. Село Потоки під Каневом. Тут по закінченні семінарії опинився молодий учитель. Для дорослих молодий учитель організував вечірні класи. А зго дом утворив аматорський драматичний гурток. У 1904 році Степан Васильович вступає до Глухівського учительського інституту, який не закінчив.

Слайд 7

Письменник давно мріяв потрапити в робітниче середовище. Він добивається переведення в село Щербенівку на Донбасі. Але його разом з іншими вчителями за куркульським доносом арештовують, запроторюють до бахмутської тюрми. Учителювати йому заборонили. Поїхав до матері в Ічню. Васильченко живе з приватних уроків. У перші роки вчителювання Васильченко веде щоденник — «Записки вчителя», нотуючи туди все пережите й бачене. В ньому подибуємо цікаві епізоди, які згодом письменник розгорне в новели, повісті.

Слайд 8

В Ічні Васильченко по-справжньому взявся до літературної творчості. Улюблений жанр письменника — оповідання. Редакція газети «Рада» запропонувала Васильченкові постійну роботу, і 1910 року він переїздить до Києва. Першорядне значення у творчому зростанні Васильченка мав Т. Шевченко. Пізніше він напише про нього твір «В бур'янах». Переїздить до Києва.Спочатку він — вихователь дитячого будинку, потім (1922—1928) — учитель 61-ї трудової школи імені І. Франка в Києві.

Слайд 9

Твори для дітей

Слайд 10

Напружена інтенсивна діяльність письменника позначилась на його здоров’ї. В останні роки він усе частіше скаржився на серце. І коли недуга почала дошкуляти, облишив роботу в школі. Правда, думав, що це тимчасово, бо життя свого без дітей-школярів не уявляв. 11 серпня 1932 року Степан Васильченко помер.

Слайд 11

Тема: зображення малого Василька — свекра, який хоче одружитися, бути господарем, але, дізнавшись про обтяжливість та відповідальність цієї справи, відразу відмовляється від власного рішення. Ідея: висміювання Василя за намагання одружитись з Ганною, яка врятувала його з багнюки, та бажання хлопця вести безпечне і безтурботливе життя.

Слайд 12

Мікрофон Сьогодні на уроці я дізнався… Після цього уроку я зрозумів . . .

Слайд 13

Домашнє завдання Виписати художні засоби, які використав автор в оповіданні «Свекір». Чому оповідання гумористичне? (виписати засоби гумору) * Написати міні-твір на тему «Моя родина – світ добра, любові та поваги» підготувати презентацію про Степана Олійника

Слайд 14

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література