X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Степан Васильович Процюк

Завантажити презентацію

Степан Васильович Процюк

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Степан Васильович Процюк

Слайд 2

Степан Процюк (1964 р.н.) – прозаїк, поет, есеїст. Степан Васильович Процюк народився 13 серпня 1964 року на Львівщині. Закінчив Івано-Франківський педінститут та аспірантуру Інституту літератури НАН України. Викладає сучасну українську літературу в Прикарпатському університеті (Івано-Франківськ).

Слайд 3

Степан Процюк є автором п′ятнадцяти книг 1. «На вістрі двох правд»(1992 р.) 2. «Апологетика на світанку»(1995 р.) 3. «Лицарі стилосу і кав′ярень» (1996 р.) 4. «Переступ у вакуумі»(1996 р.) 5. «Завжди і ніколи» (1999 р.) 6. «Шибениця для ніжності» (2001 р.) 7. «Серафими і мізантропи» (2002 р.) 8. «Інфекція» (2002 р.) 9. «Тотем»(2005 р.) 10. «Жертвопринесення» (2007 р. 11. «Канатоходці» (2007 р.» 12. «Марійка і Костик» (2008 р.) 13. «Залюблені в сонце» (2008 р.) 14. «Аргонавти» (2008 р.) «Степан Процюк про Василя Стефаника, Карла-Густава Юнга, Володимира Винниченка, Архипа Тесленка, Ніку Турбіну» (2008 р.) Окремі твори Степана Процюка перекладені іноземними мовами ( російська, польська, словацька, азербайджанська, німецька).

Слайд 4

На думку самого автора, його проза - це питання віри і збіг з певним читацьким психотипом. Сучасна література у сучасному шаленому світі не може, з його точки зору, бути недозрілою інфантою чи дитятком із молочними зубами. Адже у світі, де безперервно вивітрюються цивілізаційні парфуми, давно розгублені сентиментальні ілюзії. С.Процюк як людина сентиментальна і вразлива стає автором, котрий намагається без прикрас і лакувальницького макіяжу заглянути у душу сучасної людини, зокрема української.

Слайд 5

Невід'ємним елементом прози С.Процюка є часто екстравагантні та ексцентричні любовні історії. Як зізнається сам автор: «…в юності пережив майже страждання молодого Вертера », що пізніше значно підсилило його інтерес до копирсання в категоріях "інь" та "янь" і спроб художнього зображення психології і патопсихології стосунків чоловіка та жінки.

Слайд 6

Цитати С.Процюка Байдужість. Вона гірша та небезпечніша від ненависті, бо ненависть - це розчарована любов. Байдужість властива не тільки повсякденному життю, але й літературі - вчорашні зірки зараз можуть викликати лише байдужість у читача. Гламур - це туга за раєм. Це форма міщанської релігії. Це спосіб відпочинку для мозку. До речі, серіали типу "Санта-Барбара" використовують для реабілітації невротиків. Дружба - один із потужних чинників, який дає можливість забути про відокремленість і самотність кожної людини в світі. Колись мені сподобалася фраза Мілана Кундери. В нього запитали "Ви комуніст?", а він відповів "Я письменник" - "Ви атеїст?" - "Я письменник" - "Ви релігійний?" - "Я письменник". І так далі. Троянда.Моя улюблена квітка. Я не дуже люблю квіти, та троянду люблю і як квітку, і як символ. Це символ із безліку значень, символ життя і смерті. Це містична квітка.

Слайд 7

О.Соловей зауважив : «Степан Процюк — письменник, що у своїх романах (зрештою, як і в есеях, і у колишніх віршах, поемах) небезпечно балянсує поміж Сциллою натуралізму та Харибдою всесвітнього жаху, який усвідомити здатні хіба що обрані… Це щастя мистецьке називається експресіонізмом — бачити суть речей, прагнути щось змінити й одночасно мати цілковите розуміння того, що змінити нічого не можна: адже погода не переміниться, як писав свого часу Генрі Міллер, а задовго до нього — Еклезіяст. Творчість подібних письменників, їх гучні та нестерпні волання в пустелі гидкого міщанського побуту, власне і є тим проґнозом погоди на завтра, до якого слід би нарешті прислухатись, але цього не стається. Людство упевнено крокує до передбаченої апокаліпси… Процюк давно і надійно вписує себе до величної традиції тираноборців, правдолюбців, тих конкістадорів духу, що мають відвоювати для всіх нас нові території — простір, у якому теперішні ліберальні цінності фінансових монополій принципово нічого не будуть варті».

Слайд 8

Степана Процюка вважають одним із найконтроверсійніших сучасних письменників-інтелектуалів. Про його творчість написані сотні рецензій і статей. Домінантами його стильової манери вважаються натуралізм та фізіологізм, екзистенційну сміливість. Окремі критики закидають Степану Процюку вульгарність та імітацію щирості, проте насправді це лише «страсті за чистотою духу».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література