Симоненко Поезія "Перехожий"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Українська література 7 клас Тема уроку: В. Симоненко. Поезія “Перехожий”. Проблема індивідуальності й натовпу
Мета: розкрити алегоричний зміст вірша Василя Симоненка «Перехожий», з'ясувати художні особли-вості поезії, її ідейно-тематичне спрямування; розвивати вміння грамотно висловлювати власні роздуми про сенс людського буття, робити висновки, узагальнення, брати участь у дискусії; шляхом застосування новітніх технологій навчання формувати кругозір учнів; виховувати інтерес до літератури, почуття поваги до людини, прищеплювати інтерес до результатів власної праці.
Домашнє завдання 1.Асоціативний диктант 2. Виразне читання напам’ять Вірша В. Симоненка “Ти знаєш, що ти – людина?”
Думка російських вчених-психологів «Якою людина була в школі, такою вона залишиться на все життя. Вона може стати режисером або юристом, але за цією дорослою личиною основні риси її характеру не сильно змінюються». Отже, мета нашого уроку: пошуки свого я.
В. Симоненко своїм життям і своєю творчістю хоче переконати нас: «Дуже важливо в житті бути людиною».
Частіше заглядайте у словник Перехожий – це людина, що, переходячи повз когось, через щось, іде куди-небудь, у якому-небудь напрямі.
Пригадаймо Алегорія – це спосіб двопланового художнього зображення, що грунтується на приховуванні реальних осіб, явищ, предметів під конкретними художніми образами з відповідними асоціаціями.
Працюємо в зошиті Тема вірша — зображення різного ставлення людей до перехожого, який, ідучи, раптово спіткнувся. Ідея вірша — уславлення співчуття, розумін-ня горя іншого; засудження жорстокості, заз-дрості, зла.
РОБОТА В ГРУПАХ І-а група: скласти вірш сенкан “Перехожий” І рядок -1 іменник (тема) ІІ рядок - 2 прикметники (розкривають тему) ІІІ рядок - 3 дієслова (описують дії по темі) ІV рядок - речення (ставлення до теми) V рядок - 1 слово-синонім
Схожі презентації
Категорії