X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОЕЗІЯ - ЦЕ СВЯТО

Завантажити презентацію

ПОЕЗІЯ - ЦЕ СВЯТО

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВІДКРИТА ВИХОВНА ГОДИНА, присвячена Всесвітньому дню поезії Поезія – це завжди неповторність, Якийсь безсмертний дотик до душі… Ліна Костенко

Слайд 2

Ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО встановлено ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ — свято, яке відзначається щороку 21 березня (в день весняного рівнодення). Вперше воно було відзначене 21 березня 2000 року. Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави, громадські організації та асоціації у Всесвітній день поезії віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, яку вона відіграє в діалозі між культурами — в діалозі, який є гарантом миру.

Слайд 3

КОНКУРС З ВБОЛІВАЛЬНИКАМИ Завдання: вказати автора слів і знайти портрет цього поета серед портретів на стіні 1

Слайд 4

КОНКУРС З ВБОЛІВАЛЬНИКАМИ Завдання: вказати автора слів і знайти портрет цього поета серед портретів на стіні 2

Слайд 5

КОНКУРС З ВБОЛІВАЛЬНИКАМИ Завдання: вказати автора слів і знайти портрет цього поета серед портретів на стіні 3

Слайд 6

КОНКУРС З ВБОЛІВАЛЬНИКАМИ Завдання: вказати автора слів і знайти портрет цього поета серед портретів на стіні 4

Слайд 7

КОНКУРС З ВБОЛІВАЛЬНИКАМИ Завдання: вказати автора слів і знайти портрет цього поета серед портретів на стіні 5

Слайд 8

КОНКУРС З ВБОЛІВАЛЬНИКАМИ Завдання: вказати автора слів і знайти портрет цього поета серед портретів на стіні 6

Слайд 9

КОНКУРС 1 «ПОЕЗІЯ ВАЛЯЄТЬСЯ ПІД НОГАМИ» Завдання. З окремих слів відтворити строфу вірша, назвати вірш і вказати його автора Відповіді до конкурсу 1: 1. “Альбатрос” Шарль Бодлер 2. “Міст Мірабо” Гійом Аполлінер 3.”Голосівки” Артюр Рембо 4.”Реквієм” Анна Ахматова 5.”Гімн. Замість пролога” Іван Франко 6.”Contra spem spero” Леся Українка 7.”О, панно Інно…” Павло Тичина 8.”Любіть Україну” Володимир Сосюра

Слайд 10

КОНКУРС “НА ВІЧНІМ ШЛЯХУ ДО ТАРАСА Завдання: продовжіть уривки з поезій Тараса Шевченка і вкажіть назву вірша. 1. Реве та стогне Дніпр широкий, Сердитий вітер завива, Додолу верби гне високі, Горами хвилю підійма. («Причинна») 2. Будеш, батьку, панувати, Поки живуть люди; 4. По діброві вітер виє, Гуляє по полю, Край дороги гне тополю До самого долу. («Тополя») 5. У всякого своя доля І свій шлях широкий. Той мурує, той руйнує, Той неситим оком – За край світа зазирає, Чи нема країни, Щоб загарбать і з собою Взять у домовину. «Сон» (комедія)) Поки сонце з неба сяє, Тебе не забудуть! («На вічну пам'ять Котляревському») Соловейко в темнім гаї Сонце зустрічає. Тихесенько вітер віє, Степи, лани мріють, Між ярами над ставами Верби зеленіють. «Сон» (комедія)) 6. Летим. Дивлюся, аж світає, Край неба палає, Нащо стали на папері Сумними рядами? («Думи мої, думи мої») 3. Думи мої, думи мої, Лихо мені з вами!

Слайд 11

КОНКУРС “НА ВІЧНІМ ШЛЯХУ ДО ТАРАСА Завдання: продовжіть уривки з поезій Тараса Шевченка і вкажіть назву вірша. 7. Нема на світі України, Немає другого Дніпра, А ви претеся на чужину Шукати доброго добра, Добра святого. Волі! Волі! («І мертвим, і живим…») 8. Учітеся, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Бо хто матір забуває Того Бог карає, Того діти цураються, В хату не пускають. («І мертвим, і живим…») 9. Поховайте та вставайте, Кайдани порвіте І вражою злою кров’ю Волю окропіте. І мене в сім’ї великій, В сім’ї вольній, новій, Не забудьте пом’янути Незлим тихим словом. («Заповіт») Чи хто згадає, чи забуде Мене в снігу на чужині – Однаковісінько мені. («Мені однаково» із циклу «В казематі») 10. Мені однаково, чи буду Я жить в Україні, чи ні.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

КОНКУРС 3 «ПОЕТИЧНЕ ВІДЛУННЯ» 1. І ось чую: безсмертне гудіння хрущів У вишневім садку біля хати. І ось бачу: з дитям на трудливій руці Розпромінену мати. Все, про що ти писав, - я частинка того: Кривди, болю і світлої мрії. Ти співав з глибини серця люду твого І тому твій спів не зотліє.

Слайд 16

КОНКУРС 3 «ПОЕТИЧНЕ ВІДЛУННЯ» 2. Справді бідна і справді хвора, - А душа – немов океан, Де Камінні Душа Командора І принадливий Дон Жуан, Де в віки і в простори мандри, Де Вкраїна – Еллада і Рим, Де пророча журба Кассандри Як священний дзвеніла грім.

Слайд 17

КОНКУРС 3 «ПОЕТИЧНЕ ВІДЛУННЯ» 3. Коли Тарас помер і думали царі, Що буде спокій на Пруті й на Дніпрі, Що темні бунтарі – рутенці й малороси – Зніміють, як вовки в зачиненій норі, Тоді горів огонь в одній карпатській кузні, А ковалі з вогню виймали білі кусні заліза, й молоти гриміли замашні, і дзиндри бризкали на піл і стін грузні. Там, у закутні, сидів Хлопчак. Йому Призначено пройти ядушливу тюрму, Спалитися в труді, невгасно спалахнути І вогняним стовпом вести народ крізь тьму.

Слайд 18

КОНКУРС 3 «ПОЕТИЧНЕ ВІДЛУННЯ» 4. Лився спів колись у мене, А тепер я сльози ллю… Про журбу мою співати Доручив я солов'ю. Все втонуло в пісні — морі, Все забулось, як вві сні… Тільки ти, далека зоре, Рівно сяєш в вишині.

Слайд 19

КОНКУРС 3 «ПОЕТИЧНЕ ВІДЛУННЯ» 5. В раю блаженних мук, де на тонких стеблинах Ростуть, звиваються химерні квіти зла, Подібні до очей жіночих і звіриних, — В пекельному раю його душа жила. Лякати буржуа, назватись людоїдом, Що хтів би скуштувать малесеньких дітей; Впиватися гірким, самотним, тонким медом Нездійснених бажань і неживих ідей, — І бачити в вині безстидної таверни Вино Причастія, єдину кров Христа… Хіба таке життя, потворне і химерне, Не зветься: красота?

Слайд 20

КОНКУРС 3 «ПОЕТИЧНЕ ВІДЛУННЯ» 6. Ще молитесь, далекий брате, Серед Звенигородських піль. Ще не стомились карбувати В коштовних ямбах вічний біль.   Краси веселий кондотьєре, Несете хрест свій там, ген-ген, Серед похмуро-рідних прерій; Ви — еллін, схимник і Гоген!   Навколо — хащі й печеніги, А в кельї — тиші ніжний спів, Реторти, циркуль, колби, книги, І Ви — алхімік мудрих слів.

Слайд 21

КОНКУРС 3 «ПОЕТИЧНЕ ВІДЛУННЯ»  7. На межі двох епох, староруського золота повен, Зазгучав сонценосно твій сонячно-ярий оркестр — І під сурму архангела рушив воскреснувший човен, Й над мощами народу хитнувсь кам'яний його хрест. Вили бурі історії. Рвали й жбурляли відвічне. О, ти знав, що тоді не сонети й октави, о ні! — Жорстко-ярим залізом ти пік одоробло північне, Й клекотіла душа твоя в гнівнім, в смертельнім огні.   Раптом... брязнуло враз! І ридально навік розірвалось... І бездонним проваллям дихнула порожня луна. ...від кларнета твого — пофарбована дудка зосталась. ...в скривавлений Жовтень— ясна обернулась Весна.

Слайд 22

КОНКУРС 3 «ПОЕТИЧНЕ ВІДЛУННЯ»  8. Він нестерпний? Дами і добродії! Етику порушив, етикет? Не доводьте дійсність до пародії, вам нічого, але ж він поет. Серед вас, чужих і бородатих, може, йому снився Лангедок. Я насмілюсь тільки нагадати, що йому ж сімнадцятий годок! Сни у нього ще не чорно-білі, серце ще обурене на цвіль! Хлопчичок прийшов із Шарлевілю, Мученик вернувся в Шарлевіль.

Слайд 23

КОНКУРС 3 «ПОЕТИЧНЕ ВІДЛУННЯ»  9. Милуюсь обрисами хмарок. Плекаю свій маленький сад. Живу. Звірію від помарок, як і півсотні літ назад. Це вже навіки. Це той вимір — поверх бар'єрів і епох. Приходить зрідка Володимир. А що, посидимо удвох.

Слайд 24

КОНКУРС 3 «ПОЕТИЧНЕ ВІДЛУННЯ» 10. Є така поезія ……………, Де поет себе питає сам У гіркому каятті: «Шалений! Що зробив ти зі своїм життям?»

Слайд 25

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота