«СІКСТИНСЬКА МАДОННА». КРАСА МАТЕРИНСТВА Й ВІЧНОЇ ЖІНОЧОСТІ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. «…жде спрагла земля плодотворної зливи». 2. «Встане славна мати Україна, / Щаслива і вільна». 3. «Він не вмер, він ще живе!» 4. «Її пізнавши, чи ж я міг / Не полюбить її сердечно». 5. «Сійте! На пухку, на живу ріллю / Впадуть сімена думки вашої!» А «Гімн». Б «Гріє сонечко!» В «Розвивайся ти, високий дубе». Г «Гримить! Благодатна пора наступає». Д «Моя любов».
Поєднання наголошеного складу з одним або двома ненаголошеними, яке повторюється в кожному вірші. (Стопа) Слова, що мають однакову звукову форму, але різні значення. (Омоніми) Новоутворені слова та вислови мови. (Неологізми) Художнє значення, за допомогою якого автор підкреслює певну властивість чи рису зображуваного об’єкта. (Епітет) Предмет зображення, люди, відносини, коло подій, яке осмислюється у творі, те, про що оповідає автор. (Тема) Теорія літератури: поняття про сонет
Сонет (від італійського sonetto — звучати) — ліричний вірш, який складається з 14 рядків п’ятистопного або шестистопного ямба: два чотиривірші (катрени) з перехресним римуванням і два тривірші (терцети). У сонеті має бути п’ять рим із різними видами римування.
1. Жанрова своєрідність твору. 2. Мотив, своєрідність його розгортання. 3. Образ ліричного героя. 4. Композиційна структура. 5. Художні засоби (тропи), мова твору. 6. Ритм, рима, спосіб римування, строфа. Схема аналізу ліричного твору:
Терцет (від лат. tertius — третій) — трирядкова строфа з суміжним римуванням (аааббб). Катрен (куплет) — чотиривірш з парним (аабб), перехресним (абаб) чи кільцевим (абба) римуванням. Ямб — двоскладова стопа з наголосом на першому складі
Рафаель Санті (народився 26 чи 28 травня 1483 р.— помер 6 квітня 1520 р.) —великий італійський живописець і архітектор.
Схожі презентації
Категорії