X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сікстинська мадонна

Завантажити презентацію

Сікстинська мадонна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Іван Франко «Сікстинська мадонна» ПРИМЕЧАНИЕ. Чтобы изменить изображение на этом слайде, выделите рисунок и удалите его. Затем щелкните значок "Рисунки" в заполнителе и вставьте свое изображение.

Слайд 2

Іван Якович Франко (1856-1916)

Слайд 3

«Як син селянина, вигодуваний твердим мужицьким хлібом, я почуваю себе до обов'язку віддати працю свого життя тому простому народові.» Іван Франко

Слайд 4

27 серпня 1856 у селі Нагуєвичах на Дрогобиччині у сім’ї сільського коваля, шанованої людини, Якова Франка та Марії Кульчицької народився первісток Ясь. Незвичайно здатною дитиною до навчання виявився Йвась. Був обдарованим від природи, мав добру пам’ять, не знав труднощів у навчанні.

Слайд 5

Освіту здобував: Початкова школа с. Ясениця Сільна; Дрогобицька монастирська школа ченців-василіан; Дрогобицька гімназія; Львівський університет; У Відні захищає дисертацію, здобуває вчений ступінь доктора філософії.

Слайд 6

За бібліографічними даними, видано понад 5500 назв творів І.Франка. З них близько 1020 художніх, біля 630 перекладів майже з усіх мов світу, 1200 наукових праць, 1650 публіцистичних статей, більше 1000 листів до вчених та товаришів

Слайд 7

«Сікстинська Мадонна» Краса материнства й вічної жіночості.

Слайд 8

Хто смів сказать, що не богиня ти? Де той безбожник, що без серця дрожі В твоє лице небесне глянуть може, Неткнутий блиском твої красоти? Так, ти богиня! Мати, райська роже, О глянь на мене з свої висоти! Бач, я, що в небесах не міг найти Богів, перед тобою клонюсь тоже. О бозі, духах мож ся сумнівати І небо й пекло казкою вважати, Та ти й краса твоя - не казка, ні! І час прийде, коли весь світ покине Богів і духів, лиш тебе, богине, Чтить буде вічно - тут, на полотні.

Слайд 9

“ Більш, ніж меч, і огонь, і стріла, і коса. Небезпечне оружжя – жіноча краса. Ані мудрість, наука, ні старші літа не дають проти неї міцного щита ” Іван Франко.

Слайд 10

«З вершин і низин» — збірка творів Івана Франка. Є зразком громадянської лірики. Вперше збірку видано 1887 року, друге, перероблене й доповнене видання — 1893 року. Збірка присвячена дружині І.Франка – Ользі Хоружинській. Збірка складається з семи великих розділів. У перших трьох розділах — «De profundis», «Профілі і маски» та «Сонети» — зібрано ліричні твори, в чотирьох останніх — «Галицькі образки», «Із жидівських мелодій», «Панські жарти» та «Легенди» — твори епічні. Справжнім шедевром цієї збірки є сонет з розділу «Вольні сонети» – Сікстинська мадонна.

Слайд 11

"Сікстинська Мадонна" ( італ. Madonna Sistina ) - Картина Рафаеля, яка з 1754 року перебуває в Галереї старих майстрів у Дрездені. Належить до числа загальновизнаних вершин Високого Відродження.

Слайд 12

«Сікстинську Мадонну» Франко написав у 1881 році. Сонет викликаний роздумами Франка над однойменною картиною Рафаеля "Сікстинська Мадонна"(1516), на якій поєднано божественне й земне : Лик Богородиці з образом босоногої жінки. Внутрішній рух цього  жіночого образу підкреслюється тривожними тінями складок одягу,  клубоченням хмар під ногами Мадонни, її задумливим поглядом, здатністю . Вмить спуститися на землю і водночас залишатися недоступною. Ця  багатовимірність і динаміка Рафаелевого образу Мадонни проливає світло і на художню картину сонета Франка, овіяного високим шиллерівським духом: Вірою в пермогу краси, невіддільною для поета від добра, а відтак  божественного начала.   У сонеті Франка жінка втілює красу мистецтва, творче натхнення,  музу. Образ жінки багатогранний, він асоціюється з архетипом матері -  символ космічного і земного життя, берегинею родючості, смерті й  воскресіння. Через символ вічного оновлення земна жінка виростає до  образу матері-діви, чистої й непорочної краси....

Слайд 13

Своє захоплення жінкою-матір'ю, безсмертним полотном «Сікстинська мадонна» І. Франко висловив у формі сонета. У Мадонні поет вбачає богиню, «райську рожу», і, хоч не знайшов для себе богів на небесах, цій — поклониться, як богині. Краса Мадонни не казкова, а земна — щира, добра, ніжна. А справжнє мистецтво, яким є картина «Сікстинська мадонна», — вічне.

Слайд 14

"Іван Франко - це розум і серце нашого народу. Це боротьба, мука і передчуття щастя України. України і людськості" Максим Рильський

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література