X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іван Франко “Сікстинська мадонна”. Краса материнства й вічної жіночості

Завантажити презентацію

Іван Франко “Сікстинська мадонна”. Краса материнства й вічної жіночості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Іван Франко “Сікстинська мадонна”. Краса материнства й вічної жіночості

Слайд 2

“ Більш, ніж меч, і огонь, і стріла, і коса. Небезпечне оружжя – жіноча краса. Ані мудрість, наука, ні старші літа не дають проти неї міцного щита ”, - писав Іван Франко.

Слайд 3

Проблемне питання. У чому полягає загально-людськість проблематики сонету Івана Франка “ Сікстинська мадонна ”.

Слайд 4

У нашім раї на землі Нічого кращого немає, Як тая мати молодая З своїм дитяточком малим. Т.Г.Шевченко

Слайд 5

Колискова пісня, колискова - То найперша материнська мова. Пахне вона м'ятою і цвітом, Чебрецем і суничним літом. Пахне молоком і споришами… Скільки в ній тривожності людської, І надій і сивини гіркої!... Колискова пісня, колискова - То щаслива материнська мова. М.Сингаївський

Слайд 6

Поєднання наголошеного складу з одним або двома ненаголошеними, яке повторюється в кожному вірші. Слова, що мають однакову звукову форму, але різне значення. Новоутворені слова та вислови мови. Поетичне означення, за допомогою якого автор підкреслює певну властивість чи рису зображуваного об'єкта. Предмет зображення, люди, відносини, коло подій, яке осмислюється у творі, те, про що оповідає автор.

Слайд 7

СОНЕТ

Слайд 8

СОНЕТ (від іт. sonetto – звучати) – ліричний вірш, який складається з 14 рядків п'ятистопного або шестистопного ямба: два чотиривірші (катрени) з перехресним римуванням і два тривірші (терцети).

Слайд 9

Український сонет з’явився в середині XIX ст. вагомий внесок у його розвиток зробили І.Франко, Леся Українка, М.Рильський, М.Драй-Хмара, М.Зеров, Л.Костенко, Д.Павличко.

Слайд 10

Она идет, хвале внимая, Благим покрытая смиреньем Как бы небесное виденье Собою на земле являя. Рафаэль

Слайд 11

Завдання. Представити своє бачення загальнолюдських цін-ностей.

Слайд 12

Громадянські (права та свободи, суверен-ність особистості, повага до законів тощо) Абсолютні, вічні (істина, добро, кра-са, справедливість, правда, любов тощо) Національні (національна гор-дість, патріотизм тощо) Життєві (сенс жит-тя, щастя, воля, муд-рість, працьовитість тощо) Валео-екологічні (людське життя, здоров’я, дбайливе ставлення до природи тощо) Моральні (чесність, вірність, доброзич-ливість, гармонія відносин між по-коліннями тощо) Цінності

Слайд 13

1. Завдання. Продовжити синонімічний ряд. Матуся - 2. Дібрати епітети, якими можна означити словосполучення “ материнська любов ” .

Слайд 14

За тлумачним словником пояснити лексичне значення слів материнство, жіночість.

Слайд 15

Архетипи – це символічні образи (музичні, зорові, мовні, ритмічні, асоціативні та ін.), що сформувалися в людині під впливом колись (найчастіше у дитинстві) почутої розповіді, казки, пісні.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література