X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Романтизм в українській літературі 20-40-их років ХІХ століття

Завантажити презентацію

Романтизм в українській літературі 20-40-их років ХІХ століття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Романтизм в українській літературі 20-40-их років ХІХ століття

Слайд 2

Романтизм в Україні Головні особливості: Значна роль у пробудженні національної самосвідомості; Вивчення історичного минулого та народної творчості; Національно-політичне забарвлення.

Слайд 3

Літературні форми романтизму Романтики зруйнували класицистичну ієрархію жанрів та поєднали в цілісні художні структури лірику, епос і драму. Вони утвердили в літературі жанри побутової й історичної балади, історичної поеми, драми і трагедії, ліро-епічної поеми, любовної і громадянської лірики.

Слайд 4

Основні тематично-стильові течії в українському романтизмі: ФОЛЬКЛОРНО-ПОБУТОВА ФОЛЬКЛОРНО-ІСТОРИЧНА ГРОМАДЯНСЬКА ПСИХОЛОГО-ОСОБИСТІСНА

Слайд 5

Романтична поезія Західної України У 1837 році з’явився перший західноукраїнський альманах “Русалка Дністровая”, виданий членами літературного гуртка «Руська трійця» Маркіяном Шашкевичем, Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем. Альманах поклав початок новій, народній літературі в Галичині та став важливим літературним фактом, що визначав подальшу тенденцію культурного розвитку на всіх землях Західної України.

Слайд 6

Тарас Шевченко та Пантелеймон Куліш Серед активних борців за майбутнє України, за утвердження нашої мови, культури в кінці першої половини — другої половини XIX століття були Тарас Шевченко та Пантелеймон Куліш. Доля цих людей різна, а об'єднує їх одне — любов до України, до її співучої мови, бажання бачити її вільною серед інших країн.

Слайд 7

Своїми ідеями і настановами, зокрема наголошуванням народності і ролі національного у літературі і мистецькій творчості, романтизм відіграв визначну роль у пробудженні й відродженні слов'янських народів, зокрема українського.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література