X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Рання творчість Тараса Григоровича Шевченка (1837 — 1843)"

Завантажити презентацію

"Рання творчість Тараса Григоровича Шевченка (1837 — 1843)"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рання творчість Тараса Григоровича Шевченка  (1837 — 1843)

Слайд 2

Рання творчість Т. Г. Шевченка представлена незрівнянними зразками ліричної поезії, баладами, соціально-побутовими та історичними поемами і драматичними творами. 

Слайд 3

Тарас Шевченко вже в ранній свої творчості був вірний гострим соціальним темам. Перша тема: сирітство, бідність, обдирання багатими бідних, соціальна нерівність.

Слайд 4

Також дуже актуальна для поета трагічна доля жінки-покритки і розбещеність панів («Катерина», «Мар'яна-черниця»), яку він буде розвивати і надалі.

Слайд 5

Дуже цікавив Тараса Шевченка український фольклор. Шевченко-поет починається з написання балад за народними сюжетами та з народною поетикою: «Причинна», «Тополя», «Русалка», «Утоплена», «Лілея».

Слайд 6

Тема героїчного минулого України, особливо козаччини, з самого початку творчості нестримно цікавила поета. Вона займає центральне місце в його ранніх творах - «Іван Підкова», «До Основ'яненка», «Тарасова ніч», «Гайдамаки».

Слайд 7

Ще одна тема творчості - роль поета в суспільному житті (вірш «Думи мої...»).

Слайд 8

Захоплюючись театром Шевченко пробував свої сили і в драматургії. В 1842 році з'явився уривок з п'єси "Никита Гайдай", написаної російською мовою та була написана поема "Слепая". У 1843 році Шевченко завершив драму "Назар Стодоля". В 1844 році в Петербурзі окремим виданням вийшла поема "Гамалія”.

Слайд 9

  Він був сином мужика — і став володарем в царстві Духа. Він був кріпаком — і став велетнем у царстві людської культури Іван Франко  Народ знає Тараса, любить Тараса,  співає його пісні, пересилає з уст в уста оповіді про нього,  як про живого сучасника і учасника нашої дійсності. Максим Рильський Я радий, що можу додати свій голос до тих, що вшановують великого українського поета Тараса Шевченка. Ми вшановуємо його за великий вкладу культуру не тільки України, яку він дуже любив і так промовисто описував, а й культуру світу. Його творчість є благородною частиною нашої історичної спадщини. Джон Ф. Кеннеді

Слайд 10

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література