"Остап Вишня"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Оста п Ви шня або Губенко Павло Михайлович, 1 листопада 1889, хутір Чечва, Сумська область — †28 вересня 1956,Київ — український письменник, новеліст, класик сатиричної прози ХХ ст. Молодший брат розстріляного за єжовщини в1937 письменника-гумориста Василя Чечвянського. Начальник медично-санітарного управління Міністерства залізницьУНР. В'язень сталінських концтаборів. Ціною звільнення стали контроверсійні фейлетони проти УПА.
Навчався в Київській військово-фельдшерській школі 1917 здає екзамени і вступає до Київського університету на історично-філологічний факультет 1918 мобілізований до армії УНР 1919 потрапив у полон червоноармійців До 1921 ув’язнений у харківській в’язниці
Як ударила революція-завертівся. Будував Україну… Хотілося що б і в війську бути, і в парламенті бути, і в університеті бути, і на національний фонд збирати, І пісень співати. Де співають - там і я. Де говорять - там і я! Де Засідають - там і я… Державний муж, одне слово.
з квітня 1921, коли він став працівником республіканської газети «Вісті ВУЦВК», розпочався період його активної творчості і систематичних виступів у пресі. Псевдонім Остап Вишня вперше з'явився 22 липня 1921 в «Селянській правді» під фейлетоном «Чудака, їй-богу!». Він брав участь у діяльності літературних об'єднань «Плуг» і «Гарт»
1933 року популярний письменник був превентивно звинувачений в контрреволюційній діяльності й тероризмі, зокрема в замаху на товариша Постишева під час жовтневої демонстрації. Запроторений до таборів ГУЛАГу. У в'язниці контактував із відомим кубанським фольклористом Сергієм Мастепановим, який також був ув'язнений у ГУЛАГу. Звільнений і повернувся до літературної праці 1943. Влада надала Вишні квартиру в будинку письменників Роліт, де він мешкав до 1952 року. В 1955 році реабілітований судовими органами СРСР. Помер 28 вересня 1956 року.
Схожі презентації
Категорії