X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Осип Турянський - Коротко про письменника. Історичний матеріал

Завантажити презентацію

Осип Турянський - Коротко про письменника. Історичний матеріал

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Турянський Осип Васильович (22 лютого 1880- 28 березня 1933) псевдонім — Іван Думка Виконала:

Слайд 2

Народився 22 лютого 1880 року в селі Оглядів (нині Радехівський район Львівської області)

Слайд 3

Був найстаршим серед 8 дітей. За допомогою сільського вчителя вступив до Львівської української гімназії, потім закінчив філософський факультет Віденського університету. Там же захистив докторську дисертацію.

Слайд 4

Перші оповідання були опубліковані 1908 року.

Слайд 5

У літературі дебютував 1908 року новелами в альманаху віденської «Січі». З 1910 року викладав українську мову та літературу в Перемишлянській гімназії.

Слайд 6

Восени 1914 року був мобілізований в австрійську армію й відправлений на сербсько-австрійський фронт. Потрапив у полон. Перебував у таборі для інтернованих на італійському острові Ельба.

Слайд 7

Пережите в сербському полоні відтворив у повісті-поемі «Поза межами болю» (1917). Цей твір, написаний у стилі експресіонізму, став видатним явищем української модерної літератури.

Слайд 8

Після повернення з Італії до Австрії викладав право у Віденському університеті, потім працював у Галичині, займався видавничою та педагогічною діяльністю.

Слайд 9

У Відні, 1921 року виходить друком його повість «Поза межами болю» Завершує філософсько-публіцистичний памфлет «Дума пралісу», надрукований у 1922-му році.

Слайд 10

У Рогатині бере участь в організації видавництва «Журавлі», де було надруковано кілька його творів. Працює у приватних українських та польських навчальних закладах Яворова, Дрогобича, Рогатина — директором, викладачем іноземних мов (французької, німецької, латини)

Слайд 11

Наболіле — це відчуття себе одиноким, чужим у тодішньому галицькому мистецькому й освітянському середовищі. Тому й з’являється його сатирична комедія «Раби» (1927), заснована на непривабливих життєвих реаліях, спрямована проти «грубого матеріалізму українських душ», проти «українського рабства», що відзначила й тодішня критика.

Слайд 12

Твори Його перу належать і літературно-критичні статті, зокрема про «Слово о полку Ігоревім», яким він захоплювався. Свої твори він іноді підписував псевдонімами Іван Думка або І. Думка.

Слайд 13

1933 року вийшла друком вільна обробка різдвяної легенди «Як люди приймали Христа». Тоді ж двома випусками в серії «Українська бібліотека» з’явився і роман «Син землі»

Слайд 14

повісті «Дума пралісу» (1922), «Син землі» (1933); збірка оповідань «Боротьба за великість», комедія «Раби» (1927);

Слайд 15

Найповніше сучасне видання його творів з’явилося 1989 року в Києві.

Слайд 16

Помер він 28 березня 1933 року. Він мав духовно щедре, водночас досить драматичне творче життя.

Слайд 17

Тільки через п'ятдесят років його ім'я та літературна праця були гідно пошановані.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література