X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Богдан Лепкий - Коротко про письменника. «Цвіт щастя»

Завантажити презентацію

Богдан Лепкий - Коротко про письменника. «Цвіт щастя»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТЕМА. Богдан Лепкий. Коротко про письменника. «Цвіт щастя». Прагнення кожної людини бути щасливою. Мета. Ознайомити школярів із життєвим і творчим шляхом Б.Лепкого, проаналізувати новелу «Цвіт щастя», дослідити реальне і уявне у творі; розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу уяву, уміння переказувати, виділяти головне, збагачувати словниковий запас; виховувати пізнавальний інтерес, почуття пошани, поваги до життя і творчості Б. Лепкого, прищеплювати риси доброти, щирості, чуйності.

Слайд 2

БОГДАН ЛЕПКИЙ (1872 -1941) Доля щедро обдарувала Богдана Лепкого. І він не змарнував свого таланту. Він залишив нам багату спадщину як поет і прозаїк, критик і літературознавець, видавець і художник. Федір Погребенник

Слайд 3

Батьківська хата в с. Крегулець

Слайд 4

Остання світлина

Слайд 5

Могила Б.Лепкого на Раковецькому цвинтарі у Кракові(Польща)

Слайд 6

Вшанування пам'яті письменника

Слайд 7

Видання творів Б.Лепкого

Слайд 8

Новела “Цвіт щастя” Тема: прагнення хлопчика знайти квітку щастя. Ідея: возвеличення цілеспрямованості, наполегливості, бажання бути щасливим. Основна думка: щастя так не дається. Воно в боротьбі дістається.

Слайд 9

НОВЕЛА – невеличкий за обсягом прозовий твір про певну незвичайну подію з життя головного героя з несподіваним фіналом. ОЗНАКИ: стислість викладу, напруженість сюжету, яскраві деталі, мала кількість персонажів; увага автора звернена на внутрішній стан героїв, їх переживання.

Слайд 10

цілеспрямо- ваність

Слайд 11

Справжнє щастя у: Любові (чоловік у домі – голова, а жінка - душа) Мирі (коли тихо – не буде лиха; пташці – воля, людині - мир) Здоров'ї (найбільше багатство – здоров'я; здоров'я маємо – не дбаємо, а стративши - плачем ) родинній згоді (ладом усе можна; де нема добре, а дома краще) вірі в добро (добре ім’я – найкраще багатство; доброму скрізь добре) дружбі (дерево міцне корінням, а людина друзями; берись дружно – не буде сутужно ) правді (все минеться – одна правда останеться; правда і в морі не втоне) знаннях (здобудеш освіту – побачиш більше світу; учись змолоду – пригодиться на старість) праці (гірко поробиш – солодко з’їси; на дерево дивись, як родить, а на людину, як робить) пошані від людей (кого почитають, того й величають; хто людям добра бажає, той і собі має) щедрості (до доброї криниці стежка утоптана; світ не без добрих людей)

Слайд 12

Народна мудрість про щастя та долю Хто рано встає, тому щастя є. Добре тому жить, чия доля не спить. Хто доброго чоловіка минає, той щастя не має. Хто горя не бачив, той і щастя не знає. Не було би щастя, та нещастя допомогло.

Слайд 13

Василь Густі Коли я на коні Коли я на коні – усі друзі мені. Навіть злі вороги мені зичать снаги. Коли я під конем – усі дишуть вогнем. Друзів кликать дарма, ворогів… й тих нема. Тому сумно не раз мені в радісний час: Що чекає мене, коли щастя мине?..

Слайд 14

Квіти щастя Катерини Білокур

Слайд 15

ПІДСУМОК УРОКУ Чи змінились твоє уявлення про щастя? Що тобі найбільше запам’яталося на уроці? Які з завдань виявились найбільш складними? Чи співпало твоє очікування з результатами уроку?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література