X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Мина Мазайло» М. Куліш. Значення імені для людини

Завантажити презентацію

«Мина Мазайло» М. Куліш. Значення імені для людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Значення імені для людини

Слайд 2

П. Флоренський зазначав: « В імені зосередження всіх філологічних, психічних, фемінологічних, логічних, діалектичних сфер». Сократ сказав: «Неможливо досліджувати щось… не вивчивши імені або не дослідивши значення назви » Ім'я містить надто багато , щоб ним нехтувати. Чи не з цієї причини російська поетеса М. Цвєтаєва застерігала : «Можна жартувати з людиною, але не можна жартувати з іменем»?

Слайд 3

Історична довідка Історія свідчить, що основною причиною виникнення прізвища стала потреба полегшити ідентифікацію особистості. За часів Середньовіччя це посилило тенденцію вживання поряд з власним іменем ще одного. – батькового . В Україні сімейні прізвища (прізвиська) селян до масового запровадження панщини Катериною ІІ у 18 ст. не мали обов'язкового і законодавчо закріпленого статусу. Величезна кількість сучасних українських прізвищ тоді народжувалась на Запорізькій Січі, бо там виникла нагальна потреба офіційної реєстрації численного люду .

Слайд 4

Повне прізвище головного персонажа Мазайло-Квач --цілком вписується в козацькі реєстри (мазайло – той, хто змащував вози, щоб не рипіли, а квач-ганчірка, якою змазували). Літературознавці розглядають прізвище та ім'я героя як історичний виразник його характеру. Літератузнавець П.Михайло зазначав, що зовнішність і характер людини завжди феноменально відповідають її імені і, якщо цього не відбулося від народження до підліткового віку, людина проживає, наче не своє життя, не може знайти саму себе у житті. Ім'я Мина відповідає прізвищу Мазайло. У прізвищі збережена внутрішня форма слова, «мазати», яка ніби застерігає, що його носій може «промазати» , схибити , помилитися.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література