X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
М. Гоголь “Тарас Бульба”

Завантажити презентацію

М. Гоголь “Тарас Бульба”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

М. Гоголь “Тарас Бульба”

Слайд 2

З-під пера письменника вийшла повість «Тарас Бульба», яка описує одну з найбільш яскравих сторінок української історії - епоху козацтва. У творі М. Гоголь першочерговим завданням для себе визначив не історично точний опис подій та деталей, а зображення сили національного характеру, козацької звитяги, духу самої епохи, яку він відтворює яскраво і колоритно.

Слайд 3

В образі головного героя Тараса Бульби автор втілив найкращі риси запорізького козака.

Слайд 4

Прототипом Тараса Бульби був предок відомого українського дослідника Миклухо-Маклая, корінний отаман Війська Запорізького Низового Охрим Макуха

Слайд 5

З-поміж джерел, якими користувався Микола Гоголь, працюючи над твором «Тарас Бульба», найважливішим, за визнанням самого автора, була українська народна пісня; її він називав «дзвінким дивовижним літописом», що допоміг правдиво і водночас художньо відтворити живу історію українського народу. Письменник поставив собі за мету так зобразити минуле, щоб і народ, і події здавалися «неодмінноСивими», немов «були перед очима», щоб «подвиги поставали яскраво, у тому самому вигляді, що й за тих часів».

Слайд 6

Тарас - один з числа корінних полковників, людина досвідчена, загартована у битвах. Його поважають товариші по зброї за любов до Батьківщини, Мужність, вірність товариству, відданість справі захисту рідної землі від ворогів. Маючи двох синів, Бульба пишається ними, хоче бачити їх справжніми козаками, хоче показати їх - свою гордість - товаришам.

Слайд 7

Тарас Бульба глибоко поважає звичаї Січі й не відступає від них ні на йоту.

Слайд 8

Характер Тараса Бульби особливо яскраво розкривається в розділах повісті, що розповідають про бойові дії запорізьких козаків проти польських військ.

Слайд 9

Остап і Андрій — втілення двох сторін душі старого Бульби. Остап — теперішній молодець, з якого виросте добрий запорожець. Андрій — більше м’який, але теж обіцяє стати гарним воїном. Однак у життя мріям Тараса Бульби не призначено було втілитися. Остап гине як герой у квітучому віці. Андрій же попадає в мережі спритної спокусниці-полячки, зраджує батьківщину й переходить на сторону ворога.

Слайд 10

У сцені синовбивства ми бачимо велич характеру Тараса Бульби. Воля вітчизни й козацька честь для нього — найголовніші поняття в житті, і вони сильніше батьківських почуттів. Тому, перемагаючи власну любов до сина, Бульба вбиває Андрія. Тепер ніхто не зможе докорити Тараса в зневазі лицарськими ідеалами Запорізької Січі

Слайд 11

Читача глибоко торкає сцена загибелі головного героя: гинучи у вогні, Тарас звертається до своїх товаришів-запорожців зі словами напуття. Він спокійно стежить за тим, як спливають його запорожці. Тут Тарас Бульба видний у всій цілісності й могутній силі свого характеру.

Слайд 12

— Прощавайте, панове-браття товариші! — промовляв він до них згори. — Згадуйте часом про мене! А за недолю мою не журіться! Я знаю, що мене жде! Знаю, що мене пошматують живцем, і нічого від тіла мого не зостанеться на землі. Але то вже мій клопіт... Будьте ж здорові, панове-браття товариші! Та дивіться ж, прибувайте на те літо знов! Та добре погуляйте!..

Слайд 13

Крилаті вирази "Я тебе породив, я тебе і вб'ю!" "Є ще порох у порохівницях?!" "Терпи, козаче, - отаман будеш!" "А бачите цю шаблю? Ось ваша мати!"

Слайд 14

Кінець

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література