X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Колискові нашого дитинства

Завантажити презентацію

Колискові нашого дитинства

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Колискові нашого дитинства Колискова пісня – різновид народних родинно-побутових пісень. Вона вирізняється особливо уповільненим ритмом виконання, пестливою лексикою.

Слайд 2

А-а-а,котів два, Сірі, білі, обидва, Cірі, білі, волохаті, Не ходіте коло хати, Не будіть нашого дитяти. У нас дитя маленьке, Воно спати раденьке. Хоч раденьке,та не спить, Треба його дубцем бить. А хоч треба,та не б’єм. Малюсіньке – жалуєм.

Слайд 3

Ключик розуміння У давнину колиску плели або майстрували зі священних і ”співучих” дерев - верби, клена, явора, калини, прикрашали символічними малюнками і вишивками. Під подушку клали цілющі трави – чебрець, м’яту, материнку, безсмертник, полин. Усе це оберігало немовля, “притягувало” щасливу долю, вроду, силу. Найдавніший звичай – першим класти в колиску кота. Вважалося, що він принесе солодкий сон, спокійну вдачу. Тому кіт – найпопулярніший персонаж колискових.

Слайд 4

Заходить до хати зоря-зоряниця, І гомін стихає кругом. І місяць злітає, неначе…, Над синім і сонним… Хай сниться вам, діти, дідусева казка, В якої щасливий кінець. Хай татова сила і мамина… Іде до маленьких…

Слайд 5

“Та новую колисоньку повішу на калиноньку. Будуть гулі прилітати, дитиноньку годувати”

Слайд 6

"Ой спи, дитя, в колисоньці, як горошок в билиноньці"

Слайд 7

Народна колискова пісня. Тиха нічка теплесенька, а дитина малесенька. А-а-а, люлі, дитиночка спати, а бабуся колихати... Ой люлі, ой люлі, налетіли гулі. Сіли на воротях в червоних чоботях. Сіли та й раденькі, що спить мій маленький, що спить і не чує, де гуля ночує.

Слайд 8

Колискові пісеньки – перлинки української мови Колискова пісня, колискова — то найперша материна мова. Пахне вона м'ятою і цвітом, чебрецевим і суничним літом. Пахне молоком і споришами... Скільки в ній ласкавості і шани.. Колискова пісня, колискова — то солодка материна мова.

Слайд 9

Дякую за увагу! Учень 6-В класу Лазаренко Павло

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література